Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 363666
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Napisała książkę o kotach!

Andżelika Piechowiak, czyli serialowa Mirka Kwiatkowska z "M jak miłość", właśnie wydała książkę pt. "Koty i ich sławni ludzie", zawierającą wywiady ze znanymi Polakami, którzy - podobnie jak ona - mają słabość do kotów.

Andżelika Piechowiak poza aktorstwem od wielu lat zajmuje się pisaniem. Przez pewien czas przeprowadzała m.in. rozmowy na potrzeby magazynu "Kocie sprawy".

Reklama

- Pomysł napisania książki podsunął mi Krzysztof Beśka, współpracujący z wydawnictwem Nowy Świat - wspomina Andżelika Piechowiak.

- Stwierdził, że przez lata pisania dla "Kocich spraw" na pewno uzbierałam ciekawy materiał, który warto by uratować od zapomnienia. Początkowo bardzo się przed tym wzbraniałam, ponieważ nie wierzyłam w swoje możliwości. Wydanie książki brzmi przecież poważnie! Przekonał mnie dopiero telefon od prezesa wydawnictwa.

W książce można znaleźć rozmowy m.in. z Ewą Bem, Olgą Bończyk, Joanną Chmielewską, Katarzyną Dowbor, Alanem Starskim, Grzegorzem Miecugowem, Tomaszem Raczkiem, Piotrem Pręgowskim, Zbigniewem Wodeckim, Grzegorzem Turnauem.

- Najbardziej lubię wywiad z Wojciechem Mannem, który jest pełen ironii i olbrzymiego poczucia humoru - zaznacza Andżelika Piechowiak.

- Pamiętam, że jego publikacja w "Kocich sprawach" zbulwersowała wielu czytelników. Nosi tytuł "Futrzany kretyn" i w takim tonie Wojciech Mann wypowiada się o swoim kocie.

Pozycja "Koty i ich sławni ludzie" nie jest skierowana wyłącznie do miłośników mruczących czworonogów.

- Komuś może się wydawać, że pisanie o kotach w trzydziestu wywiadach jest po prostu nudne - mówi autorka książki.

- Ale proszę mi wierzyć, że gdy się ma takich rozmówców jak ja, to o kotach można rozmawiać godzinami, traktując miłość do zwierząt jako punkt wyjścia do filozoficznych rozważań o życiu, systemie wartości, itd., itp.

Prywatnie aktorka jest właścicielką trzech kotów - Fiony, Bazylego i Klaksona.

- Zakochałam się w tych stworzeniach całkiem przypadkiem i zostało mi to do dziś - zapewnia.


Serialowy konkurs! Zrób trzy kroki i sięgnij po nagrody: 4GB MP3 plus serialowy pakiet płyt DVD! KLIKNIJ! >>>

Dowiedz się więcej na temat: Andżelika Piechowiak | M jak miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama