Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 365139
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Mostowiaków portret własny

Barbara i Lucjan (Teresa Lipowska i Witold Pyrkosz), którzy wydają się odporni na upływ czasu, są najlepszą wizytówką "M jak miłość", najpopularniejszego od 13 lat serialu w Polsce. Z okazji emisji 1000. odcinka prezentujemy Wam subiektywną historię rodu Mostowiaków w pigułce.


Reklama

Już dziś weź udział w wielkim konkursie "M jak miłość"! Do wygrania wizyta na planie i rodzinny pobyt w SPA

Pierwszy odcinek sagi rodu Mostowiaków TVP2 wyemitowała 4 listopada 2000 roku, a jubileuszowy, 1000., zobaczymy już w najbliższy poniedziałek 16 września.

Życie nie szczędziło Mostowiakom trosk i kłopotów, ale oni są twardzi jak skała. Wszystkie ciosy od losu przyjmują z pokorą. Na przestrzeni 12 lat emisji serialu Mostowiakowie wylali mnóstwo łez - zarówno szczęścia, jak i rozpaczy. Na naszych oczach dzieci Barbary i Lucjana - Marysia (Małgorzata Pieńkowska), Marta (Dominika Ostałowska), Małgosia (Joanna Koroniewska) i Marek (Kacper Kuszewski) - przeżywały wzloty i upadki. Seniorzy rodu stali przy nich zawsze, gdy tego potrzebowały - w chwili ślubów, chrzcin, rozwodów oraz w najtrudniejszych momentach - gdy ze światem żegnali się ich najbliżsi, Hanka (Małgorzata Kożuchowska) oraz Krzysztof Zduński (Cezary Morawski).

Mostowiakowie doczekali się gromadki wnuków. W sumie mają ich aż 10 (w tym troje przysposobionych)! Są też szczęśliwymi pradziadkami - na razie mają jedną prawnuczkę Lenkę (Marysia Głowacka), ale ich wnuk Piotr (Marcin Mroczek) wraz z żoną Kingą (Katarzyna Cichopek) już wkrótce podarują im kolejnego potomka.

Jak zmieniali się Mostowiakowie na przestrzeni 12 lat istnienia serialu?

Barbara i Lucjan

Przypomnijmy, że w pierwszym odcinku serialu Barbara i Lucjan świętowali 40-lecie swojego małżeństwa. Trzy lata temu Mostowiakowie obchodzili okrągły jubileusz - 50. rocznicę ślubu. Za siedem - czekają ich diamentowe gody. Od początku mieszkają w Grabinie. W poprzednim sezonie zawisła nad nimi groźba utraty rodzinnego domu. W ich życiu pojawiła się bowiem Jane Buford (Joanna Osyda), wnuczka siostry Lucjana, która upomniała się o swoją część spadku. My już dziś możemy zdradzić naszym czytelnikom, że Mostowiakom uda się uratować ojcowiznę.

- Ja myślę, że nic się nie zmieniliśmy - śmieje się Witold Pyrkosz, gdy słyszy pytanie o to, jak zmienili się seniorzy rodu Mostowiaków. - Ja się tylko postarzałem, choć bardziej chyba posiwieć nie można. Jakiś czas temu skróciłem się też o dobre 10 centymetrów... Za to na planie widzę, że wnuki urosły. Zaobserwowałem, że trochę trudniej jest mi wchodzić na schody. Nie mogę też za długo stać, ale to już taka przypadłość starszych ludzi.

- Przy okazji jubileuszu mam refleksje, że przez te wszystkie lata bardzo dużo osób dołączyło do naszej rodziny - komentuje Teresa Lipowska. - Niestety, są też takie, które odeszły, niektóre na zawsze... Wiele osób się zmieniło, wiele wątków zostało skończonych, ale za to rozpoczęto nowe. Bo nie jest możliwe, aby operować akcją przez tyle lat tylko wokół kilku wybranych osób. Zmiany są nieuchronne, jak w każdej rodzinie.

Maria

W serialu nie zobaczymy już Marysi, najstarszej córki Mostowiaków. Gdy grająca ją Małgorzata Pieńkowska postanowiła pożegnać się z telenowelą, scenarzyści wysłali jej bohaterkę do pracy w Norwegii. Lecz synowie Rogowskiej z jej pierwszego małżeństwa z Krzysztofem Zduńskim - bracia bliźniacy Piotr i Paweł (Rafał Mroczek) - niezmiennie należą do głównych bohaterów serialu. Artur (Robert Moskwa), drugi mąż Marysi, też czasem pojawia się w Grabinie.

Marta

Marta Wojciechowska, która robi karierę jako sędzia, ma obecnie trzeciego męża Andrzeja Budzyńskiego (Krystian Wieczorek). Jej pierwsze małżeństwo z Jackiem Mileckim (Robert Gonera) zakończyło się rozwodem, a drugie - z Norbertem Wojciechowskim (Mariusz Sabiniewicz) - przerwała jego nagła śmierć.

Małgorzata

Najwięcej chyba trosk przysporzyła Mostowiakom córka Małgosia, nazywana przez Lucjana "Myszką". Zaliczyła dwa rozwody - z Michałem Łagodą (Paweł Okraska) i Stefanem Müllerem (Steffen Möller). I choć potem zaczęła układać sobie życie u boku trzeciego męża Tomka Chodakowskiego (Andrzej Młynarczyk), ostatecznie okłamała całą rodzinę i wyjechała z kochankiem (i zarazem mężem nr 1) do USA. Małgosia skończyła swój żywot w serialu jako postać zdecydowanie negatywna z chwilą, gdy grająca ją Joanna Koroniewska zdecydowała się odejść z obsady serialu.

Marek

Marek, jedyny syn Mostowiaków, przeszedł największą metamorfozę w serialu. Poznaliśmy go jako nieodpowiedzialnego lekkoducha, który nie wiedział, co począć ze swoim życiem. Dziś jest wdowcem i wspaniałym ojcem trójki dzieci. Śmierć jego żony Hanki była najważniejszym momentem w całej historii serialu. Obecnie Marek Mostowiak jest prężnym biznesmenem, który na nowo próbuje ułożyć sobie życie osobiste.

Czy poślubi Ewę Szefler (Dominika Kluźniak)? Tego dowiemy się z nowych odcinków sagi rodu Mostowiaków.

Zajrzyjcie do naszej galerii - znajdziecie w niej zdjęcia z najbardziej przełomowych momentów w życiu Mostowiaków.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama