M jak miłość
Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 393321
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"​M jak miłość": Paweł Okraska - 15 lat na scenie

20 czerwca minie dokładnie 15 lat od chwili, gdy Paweł Okraska, czyli Michał Łagoda z "M jak miłość", po raz pierwszy stanął na profesjonalnej scenie. Był wtedy świeżo upieczonym absolwentem krakowskiej szkoły teatralnej mającym już na swym koncie rolę policjanta w "Klanie" i Czeladnika w spektaklu telewizyjnym "Krawiec".

Paweł Okraska zadebiutował na teatralnej scenie 20 czerwca 1999 roku w podwójnej roli Kuby i Władcy w spektaklu "O dwóch takich, co ukradli księżyc", który w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie wyreżyserowała Bogusława Czosnkowska. 24-letni wtedy absolwent krakowskiej PWST nie zagrzał jednak długo miejsca w Tarnowie. Niemal od razu po debiucie dostał bowiem propozycję dołączenia do zespołu Teatru im. Słowackiego w Krakowie i bez wahania ją przyjął.

O mały włos!

Niewiele brakowało, by Paweł Okraska nie został aktorem, ale... rehabilitantem. Zanim zdecydował się zdawać do szkoły teatralnej, przez rok studiował w Akademii Wychowania Fizycznego.

Reklama

- Od młodości miałem do czynienia ze sportem, grałem najpierw w piłkę nożną, potem w koszykówkę. Na AWF-ie zainteresowała mnie rehabilitacja. Chciałem pomagać ludziom, a poza tym mówiło się, że to zawód bardzo ceniony na Zachodzie, a ja marzyłem o zamieszkaniu za granicą - wspomina.

Po pierwszym roku Paweł uznał, że zawód, jaki sobie wybrał, wcale go nie interesuje, więc rzucił studia i postanowił zdawać do PWST.

- Na targach edukacyjnych wdałem się w rozmowę ze znaną aktorką, która siedziała przy stoisku szkoły teatralnej. To ona zachęciła mnie, żeby spróbować zdawać na tę uczelnię - mówi.

Specjalista od Szekspira

Aktorstwo nie było dla Pawła Okraski niczym nowym. W liceum często występował w spektaklach, które przygotowywała jego klasa.

- Zagrałem kilka ról w dramatach Szekspira. I to po angielsku, bo moja klasa specjalizowała się właśnie w Szekspirze i w angielskim... Wtedy wydawało mi się, że nie mam żadnych predyspozycji do zawodu aktora - żartuje.

Z żoną na jednej scenie

W Krakowie, z którym po ukończeniu PWST się związał, Paweł Okraska występował nie tylko w Teatrze im. Słowackiego. Grał też na scenie Teatru Ludowego, Starego i Bagateli. Przez pewien czas był również gwiazdą katowickiego Teatru Śląskiego, a w 2009 roku przyjął zaproszenie Krystyny Jandy i wcielił się w Spuriusa w spektaklu Krzysztofa Zanussiego "Romulus Wielki" w stołecznym Teatrze Polonia, w którym partnerowała mu żona, Magdalena Walach, czyli Lucyna Szmidt z "Komisarza Aleksa".

Paweł uwielbia pracować z żoną. Przez cały 2013 roku jeździli razem po Polsce z przedstawieniem "Sposób na kobietę - szalona komedia Romanca", wcześniej grali obok siebie m.in. w "Wieczorze kawalerskim" w Teatrze Bagatela oraz w Niemczech, gdzie występowali w spektaklu "Unia twardej ręki".

- Teatr jest moim drugim domem - mówi Paweł Okraska, dodając, że znacznie lepiej czuje się na scenie niż przed kamerą.

20 czerwca minie dokładnie 15 lat od chwili teatralnego debiutu Pawła Okraski.

A co z "M jak miłość"?

Choć życie Michała Łagody zakończyło się wskutek nieszczęśliwego wypadku, nadal nie wyjaśniono kilku kwestii. Jakie zadanie miał do wykonania prawnik i przyjaciel George Levy, czuwający przy łóżku Łagody, co stało się z Małgosią i jaki związek z tymi wydarzeniami ma tajemnicza sekta? Tuż po wakacjach dowiemy się, w szponach jakiej organizacji znalazła się Chodakowska i czy to Michał wciągnął ją w ten podejrzany krąg wyznawców.

Agencja W. Impact
Dowiedz się więcej na temat: M jak miłość | Paweł Okraska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy