"M jak miłość": Odwiedzi go w szpitalu, po tym jak jej wnuczka uratowała mu życie
W 1857. odcinku (emisja 17 marca o godz. 20.55 w TVP2) Barbara (Teresa Lipowska) odwiedzi w szpitalu pana Janka (Wojciech Duryasz), swego dobrego przyjaciela z dzieciństwa, któremu jej wnuczka Basia (Karina Woźniak) wraz z Kacprem (Bartosz Ziewiec) uratowali życie!
Młoda Rogowska i jej przyjaciel Kacper znajdą nieprzytomnego pana Janka w lesie w Jonkowie. Okaże się, że senior zasłabł podczas spaceru z psem. Jego serce zatrzyma się, ale Kacper zdoła zachować zimną krew i przeprowadzi błyskawiczną reanimację.
- Jest mocno wyziębiony, ale przytomny... Na pewno wasza szybka reakcja uratowała mu życie! - usłyszą młodzi od ratowników medycznych.
- Byłem na takim specjalnym kursie. Pomyślałem, że nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda - skromnie stwierdzi Kacper.
- Boże, tak niewiele brakowało... Słyszałeś? Uratowałeś mu życie! - Basia będzie pod wrażeniem zachowania przyjaciela.
Po powrocie do domu młoda Rogowska zrelacjonuje rodzinie całą historię w drobnych szczegółach. Barbara natychmiast zdecyduje się pojechać do szpitala, by odwiedzić Janka.
- Basiu? To naprawdę ty? - z niedowierzaniem zapyta mężczyzna, który akurat odzyska przytomność.
- Tak, Janku. To naprawdę ja... - uśmiechnie się Mostowiakowa.
1857. odcinek sagi rodu Mostowiaków zostanie wyemitowany w poniedziałek 17 marca o godz. 20.55 w TVP2.