M jak miłość

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 390666
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"M jak miłość": Odcinek 1743. Spowiedź? Do końca życia będą ją dręczyć wyrzuty sumienia

W 1743. odcinku "Emki" (emisja 25 września o godz. 20.55 w TVP2) żądny zemsty za śmierć ukochanej córeczki Gorczykowski (Paweł Prokopczuk) włamie się do mieszkania Kalinowskiej (Anna Kerth). Czy dojdzie do krwawego odwetu z użyciem broni palnej?

O poranku Maja zaprosi Daniela (Ewa Tucholska) na śniadanie, pamiętając, że tego dnia wypada trzecia rocznica śmierci jego córki i nie chcąc, by spędził ją samotnie. Przy tej okazji poprosi sąsiada, by kolejny raz opowiedział jej o Zosi... 

Następnie - zaniepokojona zachowaniem Gorczykowskiego - poinformuje Marię (Małgorzata Pieńkowska), że Kalinowska prawdopodobnie jest winna śmierci jego córki, a Daniel może planować zemstę, bo wspominał o "zamknięciu spraw" i w dodatku ma w domu broń. W konsekwencji tego obie zdecydują się natychmiast pojechać do Ewy.

Reklama

"M jak miłość": Odcinek 1743. Włamanie Daniela i dramatyczne wyznanie Kalinowskiej

Kompletnie rozstrzęsiona Ewa wyzna, że już wie, kto wysyłał jej wiadomości z groźbami, bo po kolejnym spotkaniu w końcu rozpoznała jego twarz, ale nie chce zdradzić, o kogo dokładnie chodzi. Rogowska poradzi jej, by o wszystkim doniosła komendantowi Popławskiemu (Sławomir Holland). Tyle że Kalinowska postanowi zająć się sprawą sama.

Jeszcze tego samego dnia Daniel włamie się do lekarki, odłączy monitoring i gdy Ewa wróci do domu, będzie czekał na nią w salonie... Dojdzie w końcu do długo oczekiwanej konfrontacji między nimi.

- Spodziewałam się pańskiej wizyty - rzuci Kalinowska na jego widok.

- Byłam na policji, ale zrezygnowałam... To nie jest sprawa dla nich. Musimy to wyjaśnić między sobą. Rozumiem, że ma pan prawo mnie nienawidzić - stwierdzi kardiolożka.

- Zastanawiam się tylko, jak chce pan tę sprawę rozwiązać? - zapyta retorycznie.

Daniel będzie siedział w milczeniu.

- Znam na pamięć zapis EKG pańskiej córki - zacznie swoją spowiedź Kalinowska.

- Analizowałam go tysiąc razy. I proszę mi wierzyć... Nic w nim nie wskazywało na to, że zdarzy się najgorsze. Stan pana córki był dobry, duszności przecież minęły. Nagła śmierć sercowa, jak nazwa wskazuje, to nieoczekiwany zgon w bardzo niedługim czasie od pojawienia się objawów. Nie jesteśmy w stanie jej przewidzieć. Nie szukam teraz usprawiedliwienia. Po prostu sama wielokrotnie zadawałam sobie to pytanie - czy gdybym nie odesłała pańskiej córki do domu, gdybym zostawiła ją w szpitalu, czy ona by nadal żyła? Nie wiem. Być może mogliśmy ją wtedy uratować. Ale już nigdy nie uzyskam na to pytanie odpowiedzi - głęboko westchnie Kalinowska.

Czy po tym dramatycznym wyznaniu Daniel zostawi doktor Kalinowską w spokoju?

"M jak miłość": Odcinek 1743. Kiedy i gdzie obejrzeć?

1743. odcinek "Emki" zostanie wyemitowany w poniedziałek 25 września o godz. 20.55 w TVP2.

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: M jak miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy