Reklama

"M jak miłość": Odcinek 1602. Szok! Budzyński obwini Adama o wypadek Ani!

W 1602. odcinku sagi rodu Mostowiaków (emisja we wtorek 28 września o godz. 20.55 w TVP2) dojdzie do awantury między Andrzejem (Krystian Wieczorek) a Adamem (Wojciech Świeściak). Powód? Ojciec Ani (Gabriela Świerczyńska) obarczy nauczyciela odpowiedzialnością za wypadek nastolatki. Pod wpływem ostrych, acz zupełnie niesprawiedliwych oskarżeń Warecki stwierdzi, że musi zmienić pracę...

Wina nauczyciela?

- To się stało na pańskim dyżurze? To czym się pan zajmował, skoro nie upilnował pan dzieci? - bezceremonialnie zaatakuje Bogu ducha winnego nauczyciela Budzyński, gdy tylko dotrze do kliniki po otrzymaniu informacji ze szkoły, że Ania spadła ze schodów.

- To był nieszczęśliwy wypadek. Nie jestem w stanie upilnować każdego dziecka. W szkole mamy trzystu uczniów... - zacznie tłumaczyć się Adam.

- To kiepska wymówka! Moja córka była pod pana opieką! - nie odpuści prawnik.

- Tato, proszę... - wtrąci speszona Ania.

- Uważa pan, że to była moja wina? Serio? - zdenerwuje się Warecki.

Reklama

Ostre oskarżenia Andrzeja pod adresem Wareckiego!

- Niestety, mam coraz poważniejsze wątpliwości dotyczące pana kompetencji jako nauczyciela Ani. I w ogóle pedagoga. Zastanawiam się, co powinienem z tym fantem zrobić... - stwierdzi Andrzej.

- A konkretnie? Jakie zarzuty ma pan wobec mnie?

- Znając sytuację, powinien pan raczej unikać Ani, trzymać się od niej jak najdalej. Tymczasem odnoszę wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie... Dziwnym zbiegiem okoliczności, kiedy coś dzieje się z moją córką, pan zawsze jest w pobliżu...- wytknie poloniście Budzyński.

- Coś pan sugeruje?

- Niczego nie sugeruję, po prostu zastanawiam się, o co tu chodzi.

- Powtarzam... Ania spadła ze schodów. Na moim dyżurze. Moim obowiązkiem, jako jej opiekuna, było udzielić jej pomocy. To chyba oczywiste? Nowa wychowawczyni jest na zwolnieniu lekarskim, więc przejąłem jej rolę. Zrobiłem to na wyraźną prośbę dyrektora szkoły. Oczekuje pan jeszcze jakichś wyjaśnień? - zapyta wzburzony Warecki.

Andrzej zamilknie.

- Świetnie. Nie chciałem tego mówić, ale mam wrażenie, że nie ocenia pan sprawiedliwie i obiektywnie całej tej sytuacji... - powie Adam.

- Czy równie nieobiektywnie oceniam pańskie zainteresowanie moją żoną? - złośliwie zapyta Budzyński, wyprowadzając Wareckiego z równowagi.

Odcinek 1602. Kiedy i gdzie obejrzeć?

1602. odcinek "Emki" będzie można obejrzeć we wtorek 28 września o godz. 20.55 w TVP2.

AIM
Dowiedz się więcej na temat: Krystian Wieczorek | Anna Mucha

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje