Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 366298
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"M jak miłość": Małgorzata Pieńkowska śpiewała z... Formacją Nieżywych Schabuff

Małgorzata Pieńkowska, czyli Maria Zduńska-Rogowska z „M jak miłość”, na trwałe zapisała się kiedyś w historii polskiej... piosenki. To ona bowiem śpiewa słynne „Chciałabym, chciała” w wielkim przeboju Formacji Nieżywych Schabuff „Klub wesołego szampana”!

Podczas studiów w warszawskiej szkole teatralnej Małgorzata Pieńkowska zaprzyjaźniła się z założycielem i liderem zespołu Formacja Nieżywych Schabuff - Jackiem Pałuchą.

Reklama

- Kiedyś siedzieliśmy, rozmawialiśmy o sensie życia i... tak powstała piosenka "Klub wesołego szampana". Wiadomo było od razu, że to ja zaśpiewam refren - wspomina aktorka.

Jacek Pałucha chciał, żeby Małgorzata Pieńkowska zaśpiewała refren "Chciałabym, chciała..." na rockową nutę - ostro i drapieżnie, ale ona uznała, że nie jest to dobry pomysł.

- Kłóciłam się z chłopakami, oni chcieli to inaczej nagrać, ja inaczej - wspomina, dodając, że po latach, gdy znów spotkała się z Jackiem Pałuchą, przyznał, że miała rację.

"Klub wesołego szampana" okazał się jednym z największych polskich hitów 1988 roku - przez wiele tygodni okupował szczyty wszystkich krajowych list przebojów (trzy razy znalazł się na pierwszym miejscu kultowej Listy Przebojów Programu III). Małgorzata Pieńkowska nie chciała jednak, by ktokolwiek wiedział, że to ona śpiewa słynny refren, zabroniła nawet umieszczenia swojego nazwiska na płycie Formacji!

- Taki pop, a ja aktorka marząca, by grać szekspirowskie role... To nie wypadało! - tłumaczyła po latach w wywiadzie.

Właśnie dlatego, że Małgorzata Pieńkowska nie chciała być kojarzona z piosenką Formacji Nieżywych Schabuff, na festiwalu w Opolu obok muzyków wystąpiła... Katarzyna Figura i przez wiele lat wszyscy byli przekonani, że to właśnie jej głos brzmi na debiutanckim krążku FNS "Wiązanka melodii młodzieżowych".

Na to, by stanąć na scenie obok Jacka Pałuchy i zaśpiewać "Chciałabym, chciała", Małgorzata Pieńkowska odważyła się dopiero dwa lata temu. Były lider i wokalista Formacji i gwiazda "M jak miłość" wystąpili w duecie podczas wernisażu Darka Pali "Elektryczne Kolory" w Soho Factory.

Przypominamy, że od 11 września Małgorzatę Pieńkowską będziemy mieli okazję podziwiać na parkiecie 4. edycji polsatowskiego "Tańca z gwiazdami".

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Pieńkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje