Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 366247
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"M jak miłość": Beata Kozidrak świętuje 35-lecie pracy

11 maja 2009 roku fani "M jak miłość" po raz pierwszy usłyszeli piosenkę, którą specjalnie dla "Emki" nagrała Beata Kozidrak. Utwór "Nie pytaj o miłość" pojawił się w finale wyemitowanego tego dnia odcinka i niemal natychmiast stał się hitem! Beata - wokalistka Bajmu obdarzona elektryzującym głosem i wielką charyzmą - świętuje właśnie 35-lecie pracy artystycznej.


Reklama


Pierwszym przebojem w wykonaniu Beaty Kozidrak, jaki nuciła cała Polska, była piosenka "Piechotą do lata", którą w 1978 roku Bajm zadebiutował podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Utwór przyniósł zespołowi drugie miejsce w koncercie Debiuty, a z młodziutkiej wtedy wokalistki uczynił gwiazdę pierwszej wielkości. Piosenka "Piechotą do lata" po latach (w 2002 roku) wykorzystana została przez twórców "Klanu" w odcinku specjalnym serialu.

Beata Kozidrak, co nie wszyscy pamiętają, ma na swoim koncie jedną serialową rolę. Zagrała samą siebie w 131. odcinku "Niani". Wystąpiła też jako księżniczka z Rock-Komety w filmie "Pan Kleks w kosmosie".

Podobno do nagrania piosenki dla "M jak miłość" Beatę namówiła... mama.

- Gdy dostałam tę propozycję, moja mama powiedziała: "Dziecko, musisz to dla mnie zrobić!". Okazało się, że jest fanką serialu i ogląda każdy odcinek "M jak miłość" - mówiła piosenkarka w wywiadzie.

Beata Kozidrak razem z zespołem Bajm wyruszyła właśnie w wielką jubileuszową trasę. Początkowo z okazji 35-lecia pracy artystycznej wokalistka miała zaplanowanych 21 koncertów w filharmoniach, teatrach i operach w całej Polsce. Sale okazały się wypełnione do ostatniego miejsca, a fani gwiazdy, która od 35 lat nieprzerwanie króluje na polskiej scenie, wciąż dopytywali się, kiedy odbędzie się kolejny koncert ich ukochanej gwiazdy. Zespół zdecydował się więc grać aż po dwa koncerty dziennie. Prawdziwą furorę robi przygotowana specjalnie na tę trasę piosenka "Biały stół".

- Nawet nie marzyłam, że ta jubileuszowa trasa koncertowa dostarczy mi tak wiele emocji - mówi Beata Kozidrak, dodając, że entuzjazm fanów to dla niej najpiękniejsza nagroda za wszystkie lata pracy na scenie.

Na niektórych koncertach Beaty i Bajmu usłyszeć można na żywo "Nie pytaj o miłość" - balladę z "M jak miłość", która uważana jest za jedną z najpiękniejszych piosenek nagranych na potrzeby polskich seriali.

 

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Beata Kozidrak | M jak miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje