Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 367915
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"M jak miłość": Andżelika Piechowiak radzi, gdzie spędzić wakacje

Nie macie pomysłu, gdzie spędzić letni urlop? Może nad morzem? Aktorka opowiada nam o atrakcjach, jakie czekają na turystów w jej rodzinnym mieście.


Reklama

Mam wielki sentyment do tego miasta, bo tu się urodziłam i wychowałam - przyznaje aktorka, którą znamy m.in. z serialu "M jak miłość".

Piękna plaża

Świnoujście leży na 44 wyspach, ale główna część miasta znajduje się na wyspie Uznam. - Jeśli ktoś był tu 10 czy 15 lat temu, zdziwi się, jak miasto przez ten czas wypiękniało. Dużo zainwestowano, żeby wyglądało przepięknie.

- Przebudowano okolice promenady, powstały nowe osiedla w typowo kurortowym stylu, mnóstwo knajpek, restauracji, narodziły się poważne plany budowy mola z prawdziwego zdarzenia. Promenada wygląda bardzo okazale. Plaża jest nadzwyczajna - rozległa i niezwykle urokliwa. Jest to jedna z najszerszych plaż w Europie i co roku powiększa się - nam morze trochę plaży oddaje, a zabiera Szwecji. Latem jest zatłoczona, ale wystarczy przespacerować się kawałek, aby dojść do tzw. dzikiej plaży.

Dla aktywnych

- Jeśli ktoś lubi gwar i zabawę, znajdzie na plaży sporo atrakcji - siatkówka, koszykówka, kitesurfing - zachęca pani Andżelika.

- Z dzieciństwa pamiętam kosze plażowe. Gdy jest zimniej albo wieje wiatr, można się w takim koszu zaszyć, kupić coś do jedzenia i spędzić w nim dzień.

Historyczne atrakcje

Dla osób lubiących zwiedzanie, Świnoujście to świetny punkt wypadowy na wszelkiego rodzaju wycieczki. - Najlepiej zacząć od zwiedzenia miasta, gdzie jest kilka ciekawych zabytków - Fort Anioła, Fort Gerharda oraz latarnia morska, z której można zobaczyć piękną panoramę. Także lubiący spokój i naturę znajdą tu coś dla siebie. - Proponuję odwiedziny rezerwatu paproci lub długie wycieczki rowerowe wzdłuż wysp Wolin i Uznam.Warto zwiedzić też niemiecką stronę wyspy.

- Jest tam kilka ślicznych miasteczek: Ahlbeck, Heringsdorf (śledziowa osada), czy Bansin. Znajdziemy tam budynki z czasów cesarskich kurortów, a w nich ekskluzywne baseny z wodą termalną tzw. Termy Bałtyckie. Tu bywali cesarze Niemiec i Austro- Węgier, oraz Mata Hari. Z kolei w Trassenheide można zobaczyć odwrócony dom i poczuć się jak w tropikach na jednej z największych w Europie ferm motyli. Dla fanów wydarzeń kulturalnych też nie zabraknie atrakcji - festiwal Fama w Świnoujściu, Dni Morza. A dla chcących się przenieść w czasie, frajdą będzie pobliski Wolin i Dni Wikingów. Wtedy w mieście powstaje osada zamieszkała przez "Wikingów" z całego świata. Można z nimi powalczyć, zjeść tradycyjne potrawy i zajrzeć do chaty dzielnych wojów.

Wspomnienia dzieciństwa

- Nic nie smakuje mi tak, jak obiady mojej babci. Zachęcam jednak do spróbowania ryb, bo smażalni jest tu mnóstwo. Nigdzie nie są tak pachnące i świeże. Nigdy też nie odmawiam sobie gofrów ze wszystkimi możliwymi dodatkami - przyznaje ze śmiechem aktorka.

- Gdy przyjeżdżam do Świnoujścia, natychmiast czuję specyficzny zapach morza pomieszany z zapachem ryb. Kojarzy mi się on z domem, tak jak skrzeczenie mew, które z szumem fal brzmi jak najpiękniejsza muzyka! Zapraszam was! 

EDYTA KARCZEWSKA-MADEJ

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: M jak miłość | Andżelika Piechowiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje