Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 364509
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Łepkowska kończy z serialami

Ilona Łepkowska, scenarzystka takich produkcji, jak: "M jak miłość" czy "Na dobre i na złe", kończy z serialami. Teraz będzie zajmować się jedynie scripts doctoringiem, czyli poprawianiem cudzych scenariuszy.

W wywiadzie dla "Newsweeka", Łepkowska przyznaje, że decyzja o porzuceniu dotychczasowej pracy jest podyktowana przede wszystkim brakiem czasu.

Reklama

"Od wielu lat nie byłam w stanie zrobić sobie przerwy dłuższej niż tygodniowa. Na wrzesień planuję dwutygodniowy urlop" - tłumaczy.

Autorka pozostaje jednak w branży. Będzie ulepszała scenariusze innych ludzi, co jest jednak zajęciem nieco mniej angażującym.

Łepkowska nie wyklucza również napisania jakiejś produkcji na duży ekran, choć na razie będzie ograniczać się głównie do działań producenckich.

Scenarzystka z uznaniem wspomina zagraniczne seriale takie, jak chociażby ostatni hit stacji HBO "Pacyfik". Twierdzi, że mogłaby stworzyć produkcję takiego pokroju, jednak w Polsce nie mają one niestety racji bytu.

"Nauczyliśmy się na razie robić proste seriale, które przynoszą szybkie pieniądze" - twierdzi.

Jak przekonuje, na coś ambitniejszego na razie nie ma środków finansowych.

Łepkowska często zwana jest królową telenowel. Praktycznie każda jej produkcja okazywała się sukcesem, a "M jak miłość" i "Barwy szczęścia" wciąż są najchętniej oglądanymi serialami w Polsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje