Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 389008
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Katarzyna Cichopek: Od uroczej nastolatki do wielkiej gwiazdy Telewizji Polskiej

Kiedy młodziutka Katarzyna Cichopek wybrała się na casting do roli Kingi Filarskiej w serialu "M jak miłość", nie sądziła, że ten dzień będzie jednym z najbardziej przełomowych w jej życiu zawodowym. To właśnie dzięki udziałowi w hitowej produkcji zyskała popularność, z której do dziś czerpie pełnymi garściami. 7 października lubiana aktorka i prezenterka kończy 40 lat i zdecydowanie można uznać, że znajduje się obecnie w najlepszym momencie swojej kariery. Z okazji urodzin gwiazdy, przypominamy jej początki i najważniejsze punkty w drodze na szczyt.

Katarzyna Cichopek: Zakochała się w... teatrze

Katarzyna Cichopek urodziła się 7 października 1982 roku w Warszawie. Już jako mała dziewczynka przejawiała wiele talentów artystycznych i chętnie realizowała swoje pasje. Uczęszczała na lekcje muzyki i tańca. Doskonale radziła sobie również w szkole sportowej, gdzie trenowała gimnastykę sportową. Z treningów musiała jednak zrezygnować z powodu kontuzji kręgosłupa. Utracone możliwości szybko zastępowała jednak nowymi. 

Gdy skończyła 12 lat zafascynowała się teatrem i zaczęła uczęszczać na zajęcia do Haliny i Jana Machulskich, którzy prowadzili warsztaty przy Teatrze Ochota. Szybko zdała sobie sprawę, że teatr i możliwość wyrażania emocji za pomocą występów na scenie to coś, co ją fascynuje i z czego na pewno nie chce rezygnować. 

Reklama

Ze sceny teatralnej po jakimś czasie trafiła na serialowy plan. Zadebiutowała w 1997 roku rolą Elżutki w "Bożej podszewce". Trzy lata później natomiast otrzymała rolę, która zmieniła jej życie...

O jej karierze zdecydował przypadek

Kiedy Katarzyna Cichopek usłyszała o castingu do nowego serialu TVP - "M jak miłość" i poszukiwaniach dziewczyny do roli Kingi Filarskiej, nie była przekonana, że ma jakiekolwiek szanse na wygraną. Mimo że praca na planie produkcji ją interesowała, dopiero w ostatniej chwili zdecydowała się pójść na przesłuchania. Szybko okazało się, że ostatni będą pierwszymi i to właśnie nastolatce z burzą czarnych loków przypadła rola Kingi. Choć początkowo miał to być tylko epizod, widzowie bardzo polubili postać kreowaną przez Cichopek, a sama aktorka zdobyła popularność, która zaprowadziła ją na szczyt.

W serialu "M jak miłość" gra regularnie od 2000 roku. W tym czasie jej bohaterka z uroczej nastolatki przeobraziła się w żonę i matkę czwórki dzieci, a także wziętą bizneswoman. Choć Cichopek nie ma wykształcenia aktorskiego (w 2006 roku ukończyła studia na Wydziale Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej) nie przeszkodziło jej to w realizacji kolejnych zawodowych marzeń. W międzyczasie zagrała w kilku produkcjach, a ostatnio jest jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej, gdzie spełnia się jako prezenterka.

Droga na szczyt

Popularność, jaką Katarzyna Cichopek zdobyła dzięki roli w hitowej "Emce" przełożyła się na kolejne propozycje. W 2005 roku ulubienica widzów wystąpiła w drugiej edycji "Tańca z gwiazdami". W programie poradziła sobie na tyle dobrze, że w finałowym odcinku z dumą mogła unieść kryształową kulę. Kolejnym przełomem w jej karierze była współpraca z telewizją Polsat. Na antenach stacji spełniała się w roli prezenterki. Prowadziła m.in. program "Jak oni śpiewają", czy "Just the Two of Us. Tylko nas dwoje"

Mimo natłoku obowiązków, wciąż spełniała się także jako aktorka. Oprócz występów w "M jak miłość", ma na swoim koncie rolę w serialu "Tancerze". W 2010 roku podjęła również współpracę z Teatrem Kamienica, gdzie zabłysnęła rolą Donny Anny w w spektaklu "Testament cnotliwego rozpustnika w reżyserii Emiliana Kamińskiego".

W ostatnich latach kariera Katarzyny Cichopek nabrała jeszcze większego tempa. Od 2019 roku możemy ją oglądać regularnie w roli prezenterki i jurorki najpopularniejszych programów Telewizji Polskiej. W 2019 roku u boku byłego już męża, Marcina Hakiela, zasiadła w jury programu "Czar par". Zaledwie rok później prowadziła ceremonię wręczenia Telekamer i została jedną z gospodyń programu "Pytanie na śniadanie". Ostatnio natomiast można ją oglądać w roli jurorki w programie "You Can Dance - Nowa Generacja", gdzie ocenia młode taneczne talenty.

Katarzyna Cichopek, po 25 latach od debiutu na ekranie, uznawana jest za jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Jej popularność przełożyła się także na zasięgi w mediach społecznościowych, gdzie aktorkę i prezenterkę śledzi już ponad pół miliona osób.

Dziś gwiazda kończy 40 lat i z pewnością nie może narzekać na to, jak potoczyła się jej kariera.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy