Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 369133
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Joanna Kasperska: Uroda stała się jej przekleństwem

W PRL-u nie brakowało prawdziwych aktorskich gwiazd. Jedną z nich była Joanna Kasperska. Media zaliczały ją do grona najpiękniejszych polskich aktorek. Dzisiaj gra głównie w rolach epizodycznych. Fani aktorki uważają, że stała się ofiarą własnej urody.

Joanna Kasperska zadebiutowała w świecie filmu dość wcześniej. Jako 19-latka zagrała w telewizyjnym filmie "Pavoncello" w reżyserii Andrzeja Żuławskiego. Młodziutka aktorka od razu wskoczyła na głęboką wodę. Kasperska wystąpiła w namiętnych, rozbieranych scenach.

Reklama

"O tę rolę rywalizowałam z moją koleżanką z roku Małgosią Braunek. Ja wygrałam próbne zdjęcia do "Pavoncello", za to Małgosia wygrała rywalizację do filmu "Skok" Kazimierza Kutza. Mogłam zagrać dlatego, że film kręcony był w wakacje i niedaleko, bo w Łodzi. Po wakacjach jednak grzecznie wróciłam do szkoły na Miodową i chyba przegapiłam szansę na poważniejsze zaistnienie w kinie" - wspominała po latach w rozmowie z Krzysztofem Lubczyńskim.

Kasperska przyszła na świat 19 sierpnia 1948 w Otwocku. Aktorstwo nie było jej pierwszym wyborem. Od dziecka chciała zostać baletnicą. Mając dziesięć lat dostała się do szkoły baletowej w Warszawie. Z marzeń o karierze primabaleriny musiała zrezygnować z powodu zbyt wysokiego wzrostu. Uczyła się w Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Batorego, do którego uczęszczał również Daniel Olbrychski. 

Oglądając go w młodzieżowym Studiu Poetyckim razem z koleżanką zdecydowały się pójść w jego ślady. "Postanowiłyśmy zdawać do szkoły teatralnej i od razu się dostałyśmy, choć konkurencja była ogromna - dziesięć kandydatek na jedno miejsce" - mówiła w 2018 roku Kasperska.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje