M jak miłość

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 390247
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jakub Jankiewicz: Dziecięcy gwiazdor wyrósł na przystojniaka! Co robi dziś?

Jakub Jankiewicz karierę aktorską zaczynał bardzo wcześnie. Już jako kilkulatek pojawiał się na filmowych i serialowych planach, podbijając serca milionów widzów. Szerokiej publiczności znany jest m.in. jako Kostek z "Listów do M", czy Antek z "M jak miłość". Młody aktor sukcesywnie dołącza jednak do swojego portfolio kolejne role i zdecydowanie nie mówi ostatniego słowa. Niedawno rozpoczął studia na Akademii Teatralnej. Jesteście ciekawi jak wygląda dziś?

Sława przyszła bardzo wcześnie

Urodzony w 2003 roku Jakub Jankiewicz stawiał pierwsze kroki na planie filmowym już jako dziecko. Mając siedem lat dostał rolę Karola Gazdy w serialu telewizyjnej Jedynki "Chichot losu" u boku Marty Żmudy Trzebiatowskiej, a zaraz potem Filipa Poranka w "Prosto w serce".

Jakub Jankiewicz miał 8 lat, gdy reżyser Mitja Okorn zaprosił go do udziału w "Listach do M.". Tam wcielił się w postać Kostka Koniecznego, syna bohatera granego przez Macieja Stuhra. W kolejnych latach młody aktor pojawił się w kilku innych popularnych produkcjach.

Reklama

Michał Kwieciński obsadził go w serialach "Hotel 52" i "Czas honoru"; widzowie mogli oglądać go również w "Bez tajemnic", "Ja to mam szczęścia", "Na dobre i na złe", "Strażacy", "Komisarz Alex", "Ojciec Mateusz", "Echo serca".

Jakub Jankiewicz na dłużej zagościł w najpopularniejszym polskim serialu, czyli "M jak miłość". Od 2013 do 2018 roku w opowieści o rodzie Mostowiaków wcielał się w Antka, syna Ewy (Dominika Kluźniak).

Produkcje telewizyjne i filmowe nie są jednak jedynymi, w jakich pojawiał się młody aktor. Jakub Jankiewicz użycza także swojego głosu bohaterom filmów animowanych. Jego głosem przemówił np. Otto w "Spider-Manie" czy "Konrad w "Małej czarownicy". Przez kilka lat był jednym z prowadzących program telewizyjny "Ziarno". 

Jakub Jankiewicz kontynuuje aktorską ścieżkę

W tym roku Jakub Jankiewicz skończył 20 lat i zarzeka się, że to właśnie aktorstwo jest tą ścieżką, z którą chce wiązać swoją przyszłość. Gwiazdora możemy obecnie oglądać w dwóch dużych produkcjach "Babilon. Raport o stanie wojennym" oraz "Dzieci z Windermere". 

W ubiegłym roku w wywiadzie z cozatydzien.tvn.pl. Jakub Jankiewicz zdradził, że wybiera się na studia aktorskie.

"Rok wcześniej poszedłem do szkoły i już rok studiów mam za sobą. Kierunek nie był kompletnie związany z aktorstwem, bo byłem na politechnice - na automatyce, robotyce i informatyce przemysłowej oraz zaocznie zacząłem informatykę. Ale w tym roku trochę się zmieniło" - mówił.

"Wyniki były w ubiegły piątek i tak się jakoś złożyło, że mam pozytywny. Więc politechnika zamienia się w Akademię Teatralną. Od października dosyć jasno się to wszystko klaruje i już teraz chyba bardziej w stronę aktorstwa" - wyznał. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Jakub Jankiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy