Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 363011
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jak odróżnić braci Mroczków?

Rafał i Marcin Mroczkowie, czyli Paweł i Piotr Zduńscy z "M jak miłość", obchodzą dziś, 18 lipca, 29. urodziny.

Marcin i Rafał Mroczkowie nigdy nie marzyli o filmowej karierze. Chcieli zostać zawodowymi... żołnierzami. Byli na wakacjach, gdy ich mama Halina dowiedziała się, że pewien reżyser szuka bliźniaków, którzy mogliby zagrać w nowym serialu "M jak miłość". Wysłała za nich zgłoszenie. Wiadomość o zaproszeniu na zdjęcia próbne przekazał im ojciec. Pojechał po nich nad Bug, gdzie właśnie wypoczywali, i z tajemniczą miną obwieścił, że ma dla nich niespodziankę na osiemnaste urodziny. Dopiero w domu dowiedzieli się, o co tak naprawdę chodzi i byli pomysłem rodziców bardzo zaskoczeni.

Reklama

Z rodzinnych Siedlec na casting do Warszawy zawiozła ich samochodem starsza siostra Agata. Mieli odegrać tylko jedną scenkę i zrobili to tak dobrze, że reżyser nie wahał się nawet przez chwilę i od razu zaproponował im role w "M jak miłość".

Choć nigdy nie należeli do nieśmiałych, bardzo się denerwowali mając po raz pierwszy stanąć przed kamerą. O mały włos w ogóle nie zagraliby w serialu, bo Marcin miał duże opory przed występem. Nie chciał jednak - jak wspomina - popsuć przygody Rafałowi i w końcu ustąpił. Dziś są najpopularniejszymi bliźniakami w Polsce.

Urodzili się jako wcześniacy, więc cała rodzina dbała o nich i rozpieszczała ich. Do dziś, choć od dawna są już pełnoletni, liczą się ze zdaniem rodziców i słuchają ich rad. Zawsze uczyli się bardzo dobrze, otrzymywali świadectwa z czerwonym paskiem.

Rafał i Marcin mają niezwykłe hobby - kolekcjonują... cygara. Mają w swej kolekcji najlepsze i najdroższe "eksponaty" z całego świata.

Rafał i Marcin są na pozór identyczni. Te same oczy, tak samo wykrojone usta, ten sam uśmiech niemal nigdy nie schodzący z ich twarzy. Nawet rodzina przez długi czas rozróżniała chłopców jedynie po pieprzyku na brodzie Marcina. Ale jest znacznie więcej szczegółów, którymi się różnią: Marcin ma dłuższe od Rafała włosy, twarz Marcina jest bardziej pociągła, a Rafała - bardziej okrągła, Rafał jest niższy od Marcina o dwa centymetry, za to Marcin waży o kilka kilogramów więcej niż brat. Marcin ma słabo widoczną bliznę na czole, charakterystyczny pieprzyk na podbródku i wyraźną szparkę między górnymi jedynkami. Rafał ma większy, wydatniejszy od brata nos.

Bracia różnią się nie tylko wyglądem, ale też charakterami. Choć nawet mama chłopców nie jest pewna, który z braci pierwszy pojawił się na świecie, to jednak rolę starszego brata pełni Marcin (urodził się podobno 5 minut wcześniej niż Rafał) - jest bardziej dojrzały i odpowiedzialny od Rafała. Rafał to uroczy lekkoduch, który bierze życie z przymrużeniem oka i korzysta z uroków każdego dnia, nie rozmyślając zbyt często nad tym, co zdarzy się jutro. Marcin jest od brata dużo spokojniejszy i bardziej rozważny, ale też bardziej zamknięty w sobie.

Marcin i Rafał uważają się za najlepszych przyjaciół i gotowi są zrobić wszystko, byle pomóc jeden drugiemu. Tylko czasem sprzeczają się o drobiazgi.

- Rafał jest strasznym bałaganiarzem i nigdy po sobie nie sprząta - śmieje się Marcin.

- Marcin jest zrzędą! Sam po sobie nie sprząta, a mówi, że to ja bałaganię - odwdzięcza się bratu Rafał.

- Poza tym wszystko układa się między nami naprawdę świetnie. Nieważne, że czasem ze sobą rywalizujemy, bo zawsze sobie nawzajem kibicujemy. Jesteśmy po prostu dobrymi kumplami - mówią zgodnie najpopularniejsi w Polsce bracia ksero.

18 lipca Marcin i Rafał będą świętować 29. urodziny. Tego dnia z pewnością spotkają się, by razem uczcić wspólne święto.

Dowiedz się więcej na temat: Rafał Mroczek | Marcin Mroczek | M jak miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje