M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 365118
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Internet śmieje się z Hanki

Śmierć Hanki Mostowiak odbiła się szerokim echem w mediach. Czasem było to jednak echo głośnego, rubasznego śmiechu.

Wypadek Hanki w "M jak miłość" był wydarzeniem o zasięgu krajowym, a ostatni odcinek serialu z jej udziałem oglądało... 8,3 miliona widzów.

Serialowa bohaterka stała się bardziej medialna także od żyjących naprawdę gwiazd, m.in. Edyty Górniak, Nataszy Urbańskiej czy... od grającej ją, Małgorzaty Kożuchowskiej - informował "Press - Service Monitoring Mediów".

Od 6 do 8 listopada o Hance Mostowiak traktowało ponad 250 publikacji w prasie, internecie, radiu i telewizji. Ale nie tylko poważne publikatory poświęciły szpaltę lub dwie listopadowym wypadkom w "M jak miłość". Śmierć Hanki stała się szeroko komentowana na internetowych forach, komentarzach na stronach i serwisach społecznościowych i w formie obrazkowej.

Kim była Hanka Mostowiak? "To symbol kobiety cierpliwej i silnej. Matka i kobieta, która potrafiła zadbać o każdą sferę swego (i innych) życia, które nie jest różowe. W wieku lat trzech straciła rodziców. Dorastała w sierocińcu, dlatego też adoptowała pociechy z domu dziecka. Bardzo dbała o domowe ognisko. Pomimo że mieszkała z teściami, nigdy nie wchodziła z nimi na wojenną ścieżkę. Wręcz przeciwnie - była wobec nich bardzo pomocna i uczynna" - pisaliśmy o słynnej bohaterce.

Okazuje się, że nie tylko w ten sposób Hankę postrzega internatowa społeczność.

Duża część internautów skupiło się na niezaprzeczalnie zabawnych aspektach zgonu tej bohaterki. No, bo rzeczywiście... kartony? Dajcie spokój.

Oczywiście Hanka nie umiera od zderzenia z kartonową ścianą, niemniej scena, w której bohaterka zemdlona osuwa się na ziemię po staranowaniu papierowej przeszkody, wywołała lawinę docinków, szpasów i wszelkich wariacji. Na początku, jak z rękawa, posypały się wszelkiej maści dowcipy.

"- Puk, puk. Kto tam? - Na pewno nie Hanka" był chyba pierwszym ze wszystkich. Zaraz po nim pojawiła się sympatyczna wariacja "Kto tam, Hanka? - Pudło!". Dowiedzieliśmy się też, że ulubioną rasą psów Hani są pudle, ogląda Cartoon Network, a bohaterki miały wypadek, bo Hanka spudłowała.

Zaraz po dowcipach pojawiły się także wszelkiej maści formy ilustrowane. Kilka z nich prezentujemy w naszym tekście.

Weseli twórcy małych psikusów z portali takich jak Po-land, Kwejk czy Mistrzowie szybko zostali wsparci przez blogerów i większe serwisy.

Blog ASZdziennik, specjalizujący się w "najlepszych, zmyślonych newsach w kraju" sygnalizował niepokoje społeczne, które miały się objawiać niszczeniem kartonowych opakowań w różnych miejscach Polski. Także jeden z serwisów motoryzacyjnych, w wydawać by się mogło poważnym newsie o testach zderzeniowych Mazdy 626 zaznaczał, że nie przeprowadzono prób uderzeniowych w kartony.

W serwisie Youtube mogliśmy za to zobaczyć alternatywne wersje wydarzeń z serialu.

Jak prawie każdy internetowy mem (ulegający replikacji kulturowy odpowiednik genu w genetyce) także śmierć Hanki Mostowiak okresem żywotności zbliżona była do muszki owocówki.

Po zalewie wesołej twórczości związanej z wydarzeniami w "M jak miłość" zapadła błoga cisza nad serialowym grobem Hanki.

Internet czeka na kolejny temat.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje