Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 363559
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy zdają maturę

Kwitnące kasztanowce świadczą nie tylko o tym, że wiosna już w pełni, ale również przypominają o... egzaminie dojrzałości. O tym, jak ważny jest to moment w życiu, nie trzeba przekonywać aktorów, którzy są tegorocznymi abiturientami.

Nie da się ukryć, że zawód aktora jest dość wymagający i pochłania wiele czasu. Zwłaszcza jeśli ktoś łączy występy przed kamerą z nauką w szkole średniej i wypadałoby, żeby solidnie przygotował się do matury. A w takiej właśnie sytuacji znaleźli się w tym roku m.in. Agnieszka Kaczorowska ("Klan"), Anna Karczmarczyk i Adrian Żuchewicz ("M jak miłość") oraz Katarzyna Pyszyńska ("Na Wspólnej").

Poziom podstawowy

Reklama

Od pewnego czasu egzaminy maturalne można zdawać na poziomie rozszerzonym lub podstawowym. Aktorzy-abiturienci chętnie korzystają z tej drugiej możliwości. Wszyscy spośród wyżej wymienionych przygotowują się z przedmiotów obowiązkowych, czyli języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Annę Karczmarczyk czeka dodatkowo zrobienie dyplomu technika hotelarstwa. A Adrian Żuchewicz musi nieco więcej czasu spędzić nad książkami.

- Ponieważ chodzę do klasy o profilu humanistycznym, dodatkowo będę zdawał wiedzę o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym - wyjaśnia serialowy Łukasz. - Okres mojego luzu skończył się dzień po studniówce.

Bez taryfy ulgowej

Młodzi aktorzy nie mogli poświęcić na naukę tyle samo czasu, co ich niepracujący koledzy. A przecież żadna taryfa ulgowa nie jest dla nich przewidziana.

- W tym roku dużo się działo. Obecność na planie łączyłam z treningami tanecznymi - zdradza Agnieszka Kaczorowska.

Natomiast Katarzyna Pyszyńska nie ukrywa, że trudno było jej pogodzić pracę z nauką.

- Jestem młoda, mam wiele zajęć, które ciężko połączyć bez strat. Ze względu na częste nieobecności musiałam przenieść się do szkoły wieczorowej już po pierwszym roku grania w serialu. Producenci i scenarzyści seriali rozumiejąc sytuację przyszłych maturzystów, uwzględnili w planach pracy ich prośby o więcej czasu wolnego. - Udało mi się wynegocjować przerwę w zdjęciach. Bożenka wtedy wyjechała do Brzezin - wyjaśnia Agnieszka Kaczorowska.

Równie życzliwie potraktowano Adriana Żuchewicza i Annę Karczmarczyk, którym też pozwolono nieco odetchnąć.

Jakie studia?

Co dalej po maturze? Jedynie Katarzyna Pyszyńska i Anna Karczmarczyk zamierzają złożyć dokumenty do szkół aktorskich. Natomiast Agnieszka Kaczorowska, choć planuje po wakacjach wrócić na plan "Klanu", nie wiąże swojej przyszłości z aktorstwem.

- Rozważam psychologię lub pedagogikę. Ale moją główną pasją pozostaje taniec, który trenuję od szóstego roku życia, dlatego będę zdawać też do Wyższej Szkoły Trenerów Sportu - zdradza.

Z kolei Adrian Żuchewicz wybór studiów uzależnia od wyników egzaminów maturalnych. Niemniej jest przekonany, że będzie to któryś z kierunków humanistycznych, najprawdopodobniej dziennikarstwo. Na pewno żadnemu z abiturientów nie zaszkodzą trzymane za nich kciuki! A nowe losy ich serialowych bohaterów będzie można śledzić także po wakacjach.

alm

Najnowszy numer "Świata Seriali" na rynku od 9 maja.

"Pierwsza miłość": Izabela i Artur - prawdziwe uczucie czy cyniczna gra?

"Instynkt": Szczera rozmowa z Marietą Żukowską, serialową podkomisarz Olą

"Barwy szczęścia": Ksawery zdradza Kaśkę! To już koniec wielkiej miłości?

"M jak miłość": Natasza ma białaczkę! Trwa desperacka walka o jej życie...

Ring uczuć - Elżbieta pisze list do Moniki. Co wyzna córce?

Z ostatniej chwili - Kryzys w branży soap oper może sprawić, że wkrótce pożegnamy "Modę na sukces"

Fan tv - Mark Salling ("Glee") - czy prywatnie też jest takim twardzielem?

Zapraszamy na oficjalny profil Świata Seriali na facebooku: http://www.facebook.com/prasa.swiatseriali.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje