Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 367906
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Dziś kończy 36 lat

Krystian Wieczorek obchodzi dziś 36. urodziny.

Reklama

Krystian Wieczorek bardzo długo czekał na popularność. Po skończeniu wrocławskiej szkoły teatralnej na kilka lat zaszył się w Bydgoszczy i grał prawie codziennie w tamtejszym Teatrze Polskim.

- To był fantastyczny czas. Rozegranie jest bardzo potrzebne, aby uwierzyć w siebie. Zwłaszcza po szkole. Bo człowiek niby wie, czego chce, a potwierdzenie tego jest cholernie potrzebne. Potem trzeba dalej rozwijać skrzydła - powiedział w wywiadzie, wspominając początki swojej kariery.

Zanim o Krystiana upomnieli się producenci seriali, aktor musiał dorabiać do teatralnej pensji udziałem w reklamówkach. Wystąpił w aż siedmiu reklamach.

W końcu, w 2004 roku, został zaproszony do zagrania niewielkiej rólki w 239. odcinku "M jak miłość". Nie wiedział jeszcze wtedy, że po czterech latach wróci do najpopularniejszego polskiego serialu i dołączy do głównej obsady sagi rodu Mostowiaków, co wywróci jego zawodowe życie do góry nogami i da mu popularność, o jakiej nigdy nawet nie śmiał marzyć. Rola mecenasa Andrzeja Budzyńskiego w "M jak miłość" okazała się przełomowa w karierze Krystiana Wieczorka.

Od 2008 roku Krystian praktycznie nie schodzi z planu. Bywa, że jednocześnie wciela się w kilka zupełnie różnych postaci w kilku zupełnie różnych serialach. Jednego dnia gra księdza Kubę w "Plebanii", drugiego - mecenasa Budzyńskiego w "M jak miłość", trzeciego - Sławka Maja w "Życiu nad rozlewiskiem". Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat Wieczorek pojawił się w aż siedmiu serialach!

Dziś jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez widzów aktorów serialowych w Polsce. Fani "M jak miłość" na swoim zlocie okrzyknęli go najsympatyczniejszą gwiazdą ich ulubionego serialu. Krystian cieszy się z popularności, ale ma do niej bardzo duży dystans.

- Popularność to dodatek do mojego zawodu. Zdaję sobie sprawę, że dzięki niej dostaję kolejne propozycje. Poza tym, aktor powinien czuć się lubiany i akceptowany - mówi.

Dzisiaj Krystian Wieczorek obchodzi 36. urodziny.

Wszystkie serialowe role Krystiana Wieczorka:

2004 - pracownik firmy Badeckiej w 239. odcinku "M jak miłość"

2005 - mężczyzna w pubie w "Pierwszej miłości"

2007 - piłkarz Nowaczek w "Kryminalnych"

2008 - 2010 - major Martin Halbe w "Czasie honoru"

2008 - 2011 - mecenas Andrzej Budzyński w "M jak miłość"

2008 - Jankes w "Trzecim oficerze"

2008 - policjant Rafał w II serii "Twarzą w twarz"

2009 - Sławek Maj w "Domu nad rozlewiskiem"

2009 - dowódca jednostki ratowniczej w "Naznaczonym"

2010 - Mateusz Lesicki w "Apetycie na życie"

2010 - 2011 - ksiądz Jakub Miler w "Plebanii"

2010 - Sławek Maj w "Miłości nad rozlewiskiem"

2011 - gwałciciel Janusz w "Na dobre i na złe"

2011 - Aleksander w "Hotelu 52"

2011 - Sławek Maj w "Życiu nad rozlewiskiem"

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama