Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 370802
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Dominika Ostałowska obchodzi 50. urodziny!

Widzowie znają ją z wielu aktorskich wcieleń. Największą rozpoznawalność zapewniła jej rola Marty w "M jak miłość". W serialu Dominika Ostałowska gra już od 20 lat. Przez te lata przed jej serialową bohaterką scenarzyści stawiali wiele wyzwań i problemów. Nie inaczej było w życiu prywatnym aktorki.

Dominika Ostałowska urodziła się w 1971 roku w Warszawie. Jest córką aktora Ryszarda Ostałowskiego i dziennikarki Ireny Ostałowskiej. Pasję do aktorstwa odziedziczyła po ojcu. Niestety, uzależnienie zniszczyło życie zawodowe oraz prywatne aktora. Ostałowska w jednym z wywiadów opowiedziała o problemach ojca. 

Reklama

"Ojciec był alkoholikiem. To nas rozdzieliło. Kiedy próbowałam się do niego zbliżyć, los nie dał nam szansy na przyjaźń". Rodzice aktorki rozwiedli się, kiedy miała trzy lata. Przyczyną był alkohol. Ryszard Ostałowski oddalił się od córki oraz rodziny. Dominika Ostałowska starała się mu pomóc; aktora podobno widywano na ulicy, jak żebrał o papierosy. 

Mimo tego nigdy nie narzekała na swoje dzieciństwo: "Z mamą zawsze byłyśmy blisko. Dzięki niej miałam spokojne dzieciństwo na warszawskiej Pradze" - zdradziła w rozmowie z "Rewią". Ryszard Ostałowski zmarł w biedzie 2 listopada 1998 r. w Drewnicy. Nigdy nie nawiązał kontaktu ze swoją dorosłą córką.

Mimo przykrych doświadczeń aktorka zdecydowała się pójść w ślady ojca. W 1994 roku ukończyła warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i od tej pory praktycznie nie schodzi z planów filmowych oraz desek teatrów. Rok po ukończeniu studiów odebrała nagrodę im. Tadeusza Łomnickiego przyznawaną przez Senat PWST. Związana była z Teatrem Ateneum oraz Teatrem Powszechnym. Na ekranie zadebiutowała w spektaklu telewizyjnym "Miarka za miarkę". Zanim została Martą Mostowiak, zagrała Anusię Jurewicz w "Bożej podszewce". Twórcy filmowi i wodzowie byli pod wrażeniem delikatnej urody Ostałowskiej, ale to jej talent lśnił mocniej. 

Od swojego debiut pojawiła się w wielu znanych i lubianych produkcjach. Krytycy chwalili zwłaszcza jej rolę w filmie "Łagodna". Otrzymała za nie nagrody na Festiwalu Filmów Słowiańskich i Prawosławnych w Moskwie w 1997 roku i Festiwalu Aktorów w Rydze w tym samym roku. W 2001 roku odebrała Orła 2000 w kategorii najlepsza rola kobieca za rolę Reginy w najnowszym filmie Jana Jakuba Kolskiego "Daleko od okna".

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama