Reklama

Luther

Luther

Ocena
serialu
6,2
Niezły
Ocen: 6
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ściga najgroźniejszych morderców

Brytyjski serial kryminalny "Luther" będziemy mogli oglądać od 13 listopada w ALE KINO+.

John Luther to genialny detektyw, zmagający się z ciemną stroną ludzkiej natury. Ściga najgroźniejszych morderców i psychopatów, ale sam nie jest wolny od zła. Jak wielu świetnych detektywów - np. popularny w ostatnich latach Kurt Wallander z powieści Mankella, czy wywodzący się z klasyki czarnego kryminału Phillip Marlowe - odnosi sukcesy w śledztwach, ale musi nieustannie zmagać się z własnymi demonami. Koledzy z pracy często nie znajdują słów podziwu dla jego przenikliwości, lecz on sam pogrąża się w autodestrukcji.

Reklama

Luther jest postacią skomplikowaną i wielowymiarową. Okazuje się zdolny zarazem do aktów współczucia, jak i brutalności. Nie waha się omijać procedur i łamać przepisów, gdy w grę wchodzi kwestia ukarania winnego. Jego pragnienie wymierzania sprawiedliwości graniczy z obsesją - z tego też powodu rozpadło się jego małżeństwo z Zoe (Indira Varma), które poświęcił dla pracy. Ważną postacią w życiu Luthera staje się Alice (Ruth Wilson) - piękna morderczyni, która wymknąwszy się mu na początku serii rozpoczyna z nim tyleż niebezpieczną, co pasjonującą intelektualną rozgrywkę. Obserwując Luthera trzeba sobie w końcu zadać pytanie, czy jest on siłą w służbie dobra, czy człowiekiem na prostej drodze do samozniszczenia.

Serial składa się z 6 odcinków. W każdą niedzielę od 13 do 27 listopada ALE KINO+ pokaże po dwa odcinki. Emisje od 20:10.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje