Reklama

Ludzie Chudego

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 277
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ta magiczna Praga...

- Cieszę się, że rolą w "Ludziach Chudego" mogę pokazać też bardziej wesołe oblicze - mówi Dorota Segda - Choć Lola Chudziszewska również mocno stąpa ziemi, dlatego jest mi bliska - dodaje.

Czy Mariola Chudziszewska przyzwyczaiła się już do mieszkania na Pradze?

Reklama

- Warszawska Praga dla mnie samej stała się ostatnio miejscem magicznym. Nawet mieszkam mniej więcej jakieś 150 metrów od mieszkania serialowej Loli. Spacerując po okolicach już sama nie wiem, czy jestem Dorotą Segdą, czy Lolą Chudziszewską (śmiech).

- To jest dla mnie uroczy zbieg okoliczności, a ponieważ praca w tym serialu jest dla mnie czymś wyjątkowo miłym, to może moimi spacerami wywołuję jakieś następne przygody Loli (śmiech). Zresztą moja bohaterka twardo stąpa po ziemi, mi mo pozorów pewnego roztrzepania. Dlatego ma łatwość przystosowywania się i czuję, że jej postać jest mi przez to bliska. Mogę powiedzieć, że po trosze jest mną.

Może po prostu praska dzielnica przypomina Pani Kraków?

- Do Krakowa cudownie się wraca. On jest trochę na boku w stosunku do stolicy. Praski klimat był mi znany dotąd z książek Marka Nowakowskiego, ale robi wrażenie i może jest w nim coś krakowskiego. Jednak muszę zaznaczyć, że ja kocham pracować w Warszawie. Może jest to trochę kosztem wygodnego życia - muszę często podróżować pociągiem - ale odpowiada mi ta dwoistość.

Często obsadzano Panią w rolach poważnych postaci, więc rola w "Ludziach Chudego" to miła odmiana?

- Tak i jestem bardzo szczęśliwa, że reżyserzy dopatrzyli się we mnie także cech innych niż powaga, smutek, czasem siła! W teatrze często grałam lżejszy repertuar, ale byłam w takiej telewizyjnej "szufladce". Stąd mam wielką ochotę, by to zmienić i rozbawić siebie oraz widzów.

Lola nie jest typową matką i żoną...

- Marioli nie można odmówić szalonych pomysłów i dużej wyobraźni, na przykład, co do podejmowania się różnych prac. Już wkrótce dzięki programowi aktywizacji praskich bezrobotnych, Mariola spróbuje sił w roli fotografa. Trochę zajmie jej jednak przekonanie do projektu swoich zdjęciowych modeli.

A uda jej się upilnować córkę Kasię przed romansem z Lukasem?

- Na rozwiązanie tego wątku czeka z niecierpliwością wiele, zwłaszcza młodych, fanek serialu... potrzymam je jeszcze w niepewności (śmiech). W rodzinie Chudziszewskich pojawi się za to nowa osoba i Kasia poczuje małą konkurencję. Będzie się z nią wiązało przygód.

Rozmawiał Wojciech Skrok

Dowiedz się więcej na temat: Ludzie Chudego | Dorota Segda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje