Reklama

Ludzie Chudego

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 278
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nieudacznik czy superbohater?

Cezary Żak, współtwórca sukcesu serialu "Ranczo" w TVP 1, dostał główną rolę w najnowszej produkcji Polsatu "Chudy i jego ludzie". Wcieli się w postać nieporadnego, ale za to uroczego stróża prawa.

Popularny aktor zagra komisarza Tadeusza "Chudego" Chudziszewskiego, który dowodzi dwuosobowym, zgranym i oddanym mu zespołem policjantów - Marianem (Piotr Pręgowski) i Łukaszem (Michał Żurawski).

Reklama

- Razem i osobno posiadają niezwykłą umiejętność pakowania się w różne nieprawdopodobne historie - opowiada Cezary Żak.

- Wynika to pewnie z tego, że bliżej im do nieudaczników niż superbohaterów. Bardzo się starają, zawsze angażują się na sto procent, a przeważnie im nie wychodzi.

Po kolejnej porażce grupa Chudego zostanie oddelegowana do komisariatu mieszczącego się na warszawskiej Pradze.

- Na domiar złego jego szefem będzie teść (Marian Dziędziel), za którym - delikatnie rzecz ujmując - nie przepada i nawzajem - podkreśla serialowy policjant.

Nowa praca będzie wiązała się z przeprowadzką na Pragę. W starej, przedwojennej kamienicy Chudy zamieszka razem ze swoją rodziną - żoną Lolą (Dorota Segda), córką Kasią (Paulina Chapko) i matką Teresą (Ewa Borowik).

- Bliscy mojego bohatera wcale nie będą mieli z nim łatwo - zauważa Cezary Żak.

- Bo w życiu prywatnym Chudego często dzieje się podobnie jak w jego pracy - mimo że policjant chce jak najlepiej, ponosi klęskę. Skutek jest potem taki, że Chudziszewscy zostają zaangażowani w różne kryminalne wydarzenia.

Cezary Żak po raz kolejny na planie serialu spotyka się z Piotrem Pręgowskim oraz reżyserem Wojciechem Adamczykiem - współtwórcami sukcesu "Rancza".

- Od wielu lat pracujemy właściwie w tym samym gronie - mówi serialowy Chudy.

- Dobrze się znamy - zarówno prywatnie, jak i zawodowo, i bardzo lubimy. Wojtek Adamczyk to jeden z nielicznych reżyserów w Polsce, którzy współpracują z aktorem i czynnie uczestniczą w budowaniu postaci czy sytuacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje