Reklama

Lost: Zagubieni

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 632
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ściągawka z 5. sezonu - Rekruci Dharmy 1977

Nie wystarczyło, że byli "Zagubieni" na wyspie, musieli jeszcze odbyć podróż w czasie, by, jak wierzyli, zmienić swoje przeznaczenie. Jak? Detonując bombę wodorową.


Reklama


Najważniejsze wydarzenia:

Trzy lata w cywilizacji Rozbitkowie na wyspie zaczynają podróżować w czasie. Po jednym z przebłysków Danielle, Charlotte i Miles trafiają do obozu Innych (odc. 3). - Pewnie przyszliście po swoją bom bę - wita ich Richard Alpert. Daniel zauważa, że obudowa jest pęknięta. Bomba zostaje zalana betonem i ukryta w miejscu, gdzie na początku lat 70. zbudowano wioskę Dharmaville. Ostatni przeskok w czasie wysyła rozbitków do roku 1974 (odc. 8). Mijają 3 lata i Daniel nie ma wątpliwości, że trzeba zdetonować bombę, by unicestwić źródło ogromnej energii elektromagnetycznej (odc. 14). - Jeśli zrobimy tak, jak mówił Faraday, nasz samolot nigdy się nie rozbije - usłyszy Kate od Jacka. Ale to Juliet zdetonuje bombę (odc. 17).Trzy lata w cywilizacji.

Burza na oceanie. Dryfującego na kawałku deski nieprzytomnego Jina ratuje grupa Francuzów. Koreańczyk dowiaduje się, że ekipa wypłynęła z Tahiti w 1988 r. Jedna z dwóch kobiet w grupie jest w zaawansowanej ciąży. To, ku zaskoczeniu Jina, młodziutka Danielle Rousseau. W drodze do wieży radiowej nagle znika druga kobieta. Francuzi znajdują jej rzeczy. Nagle obok pojawia się czarny dym i na ziemię spada martwa Nadine. Potwór porywa Montanda. Kilka tygodni później większość ekipy umiera. Przeżyć udało się tylko Danielle i Robertowi. Francuzka jest przekonana, że potwór zaraził ich jakąś chorobą. Robert chce ją zastrzelić, ale broń się zacina. Danielle zabija ukochanego i próbuje zabić też Jina.Tajemnicza skrzynia.

Samolot Ajira Airways rozbija się. Na jego pokładzie znajduje się m. in. Ilana. Kobieta eskortuje Sayida, ale czy na pewno? Zamiast szukać zaginionego więźnia, angażuje się w przewiezienie stalowej skrzyni na główną wyspę. O tym, co ukrywa skrzynia, wiedzą tylko Ilana i Bram. Prawdę pozna też Lapidus i będzie zaszokowany. Grupa dociera do opuszczonej chatki Jacoba, w której Ilana znajduje kawałek ubrania z podobizną statuy. Tam zostaje dostarczona skrzynia. Już na miejscu Ilana pyta, gdzie jest ĺ"Ricardos". Pojawia się Richard Alpert, który chce poznać zawartość skrzyni. I poznaje. W skrzyni jest ciało Locke'a.

- Skoro Locke jest tu, to kto poszedł tam? - zapyta Sun.Pożegnania.

Ból głowy i krwawienie z nosa to efekty uboczne przeskoków w czasie. Najgorzej znosi je Charlotte. Rudowłosa Angielka zaczyna też majaczyć. Po kolejnym przeskoku upada na ziemię, rozgląda się nieobecnym wzrokiem i ostrzega:

- To miejsce to śmierć! Jej stan pogarsza się z minuty na minutę.

- Nie wolno jeść czekolady przed obiadem - stwierdza i… umiera w ramionach Daniela. W tamtej chwili Faraday, nawet jeśli pomyślał, iż on też straci życie na wyspie, na pewno jednak nie przewidział, że zabije go własna matka. Gdy w odc. 14 wszedł do obozu Innych, by porozmawiać z Eloise Hawking, został przez nią postrzelony.

- Wiedziałaś, że to się stanie, a i tak mnie tu wysłałaś. Jestem twoim synem - powie zabójczyni i umrze.

Warto wiedzieć:

Inicjatywę DHARMA założyli w 1970 r. Karen i Gerald De Groot (doktoranci Uniwersytetu Michigan). Badania finansował Alvar Hanso - duński przemysłowiec i magnat rynku broni.

Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje