Reklama

Lost: Zagubieni

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 618
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ściągawka: Sezon 1.

Trwa już szósty sezon "Lostów". Niedługo w Polsce pokaże go też telewizja n i stacja AXN. Tymczasem przypominamy najważniejsze wydarzenia pięciu serii i nie zapominamy o ciekawostkach z planu.

Na początku była… katastrofa

Reklama

22 września 2004 roku, godz. 14.55. Startuje samolot Oceanic Airlines, lot 815, z Sydney do Los Angeles. Tuż po godz. 18 piloci stracili łączność z ziemią i postanowili wrócić na Fidżi. Dwie godziny później (i około 1600 km od poprzedniego kursu) samolot wpada w turbulencje i rozpada się na trzy części: jedna wpada do oceanu, dwie rozbijają się na wyspie.

Najważniejsze wydarzenia pierwszej serii

Rozbitkowie szybko przekonują się, jak niebezpiecznym i dziwnym miejscem jest wyspa. Sayid wpada w pułapkę zastawioną przez tajemniczą Francuzkę Danielle Rousseau (odc. 9); Claire zostaje porwana przez Ethana Roma - mężczyznę, którego nazwiska nie było na liście pasażerów (odc. 10), a gdy 11 dni później wraca do rozbitków, niczego nie pamięta z okresu porwania (odc. 14); Locke i Boone znajdują w dżungli stalowy właz (odc. 11); narodziny syna Claire - Aarona zbiegają się w czasie ze śmiercią Boone'a (odc. 20). 44 dni po katastrofie Sawyer, Michael, Walt i Jin wyruszają na tratwie po ratunek dla reszty rozbitków, a Jack, Locke, Kate, Hurley, Rousseau i Arzt docierają do okrętu "Czarna Skała" (odc. 23)

Wyspa miłości

Jeśli wierzyć Locke'owi, na wyspie znaleźli się po to, by rozpocząć nowe życie. Niektórzy otrzymują specjalny prezent, który jeszcze bardziej zagmatwa ich już i tak skomplikowane życie. Tym prezentem jest miłość. Serce Kate najpierw zabije mocniej dla Jacka, później - równie mocno (o ile jeszcze nie mocniej) - dla Sawyera. To właśnie od Sawyera usłyszy: "Pasujemy do siebie". Mimo tej deklaracji Kate wciąż nie potrafi wybrać między zdolnym chirurgiem i, równie zdolnym, oszustem. Szansę na miłość otrzymują też Claire i Shannon. Tą pierwszą zaopiekuje się Charlie, ta druga wzbudzi zainteresowanie Sayida. Dziewczyny ostrożnie wchodzą w nowe związki. Zwłaszcza że Charlie to narkoman, a Sayid jest starszy od Shannon o 18 lat.

Wyspa nienawiści.

"Jeśli nie będziemy żyć razem, umrzemy samotni" - wielokrotnie powtarzają ocaleni. Mimo to wciąż wybuchają między nimi kłótnie. Powody są różne: zegarek, który Jin dostrzega na ręce Michaela (prezent dla Koreańczyka od jego teścia); sympatia, którą Kate okazuje Sawyerowi; chęć decydowania o tym, co najlepsze dla rozbitków; przekonanie, że za pożar tratwy odpowiada Jin; odkrycie, że Locke ukrywał przed grupą odnalezienie tajemniczego włazu… Gdy słowne argumenty zawodzą, trzeba użyć pięści. Jin prowokuje bójkę z Michaelem; Jack zezwala, by Sayid torturował Sawyera, i oskarża Locke'a o zamordowanie Boone'a. Każdy konflikt skłóca rozbitków. Na nic zdają się rady Locke'a: "Całą energię powinniśmy poświęcić na przeżycie".

Wyspa śmierci

42. dzień po katastrofie na zawsze wpisuje się w pamięć rozbitków. Umiera 23-letni Boone Carlyle. Chłopak towarzyszył Locke'owi w wyprawie do dżungli, gdzie znaleźli, wiszący na skarpie, wrak samolotu, którym szmuglowano narkotyki. Wrak - z Boone'em w środku - spadł ze skarpy. Jackowi nie udało się uratować chłopakowi życia.

Sezon 1. w liczbach:

250 tysięcy dolarów. Tyle kosztował wrak samolotu, który wykorzystano do zdjęć w odcinku pilotowym.

22 miliony Amerykanów zasiadło 5 stycznia 2005 roku przed telewizorami, aby obejrzeć odcinek 12. Żaden inny odcinek pierwszej serii nie miał tak dużej oglądalności. Dla porównania: odcinek pilotowy obejrzało 18 i pół miliona Amerykanów, a wielki finał - niespełna 21 milionów.

14 milionów dolarów. Tyle kosztowała produkcja odcinka pilotowego. To najdroższy pilot w historii amerykańskiej telewizji.

8 dni trwały zdjęcia do jednego odcinka. Wyjątek stanowi odcinek pilotowy, który kręcono przez 24 dni.


ŚwiatSeriali.pl on Facebook

Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje