Lost: Zagubieni

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 579
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Pytania bez odpowiedzi

Nie daj się "wpuścić w kanał" twórcom "Lost". Trzeba ich rozliczyć! Oto lista dziesięciu nierozwiązanych zagadek, które muszą zostać wytłumaczone w ostatnim sezonie.

Od pięciu sezonów scenarzyści "Lost: Zagubionych" podpuszczają nas, mamią, mylą tropy. A fani serialu wciąż trzymają rękę na fabularnym pulsie, starając się nie wypaść z obiegu i przy okazji stworzyć jeszcze 1500 teorii tłumaczących ogólny zamysł twórców serialu (w istnienie takiego planu ja już od czwartego sezonu szczerzę wątpię).

Reklama

Serwis TV.com stworzył listę dziesięciu najbardziej jątrzących pytań, na które musimy otrzymać odpowiedzi w finałowym sezonie. Niech scenarzyści nie liczą więc, że fani zapomną ich z tego rozliczyć.

Jakie pytania nie mogą pozostać bez odpowiedzi? Oto one:


1) Jakie jest znaczenie liczb 4, 8, 15, 16, 23 i 42, które przewijają się nieustannie od początku pierwszego sezonu?

Najpierw na "szczęśliwym" losie loteryjnym Hurley'a, dzięki któremu wygrał fortunę. Potem na pokrywie bunkra. Te liczby to także kod resetujący zegar w "Łabędziu". Lepiej, żeby scenarzyści mieli jakieś dobre (a przede wszystkim spójne) wytłumaczenie.

"Lost" wykręca numery. Krótka rekapitulacja:


2) Co łączy bohaterów "Lost: Zagubieni" i dlaczego właśnie oni rozbili się na wyspie?

Wiadomym jest, że Jack, Kate, Sawyer, Hurley, Sun, Jin i cała reszta "wesołej gromadki" została wytypowana przez jakąś nieznaną, kosmiczną siłę. Z jakiego powodu? Musi ich łączyć jakieś powinowactwo. Musi być jakiś powód. I powód musi być niegłupi.


3) Dlaczego niektóre z postaci pojawiają się na Wyspie jako duchy?

No i czy te postacie rzeczywiście są duchami mieszczącymi się w najpopularniejszej definicji tego słowa? Czy są to byty oddzielne, czy projekcje umysłów bohaterów (lub tej "kosmicznej siły")? Wiemy w zasadzie, po co się pojawiają i wiemy, mniej więcej, jaka jest ich funkcja. Ale scenarzyści lepiej niech nie zapomną wtajemniczyć nas w sam mechanizm tego fenomenu.


4) Czym jest Czarny Dym?

To kolejne pytanie, które fani zadają sobie od początku serii. I nadal nie wiadomo, o co tak naprawdę chodzi z tym Dymkiem. Chodziły słuchy jakoby był to system bezpieczeństwa Wyspy, potem okazało się, że Dym może także osądzić człowieka w Świątyni. Ciekawe, czy potrafi także przybierać postać "duchów" ? Co to za wyziew?

Zobaczmy Czarny Dym przy pracy:


5) Dlaczego tajemnice Wyspy są tak powiązane z mitologią starożytnego Egiptu?

W "Lostach" pełno jest hieroglifów, na plakacie Hurley trzyma płonący anch, na plaży stoi posąg egipskiego bóstwa. Jasne, symbolika znad Nilu fajnie wygląda (zwłaszcza w otoczeniu komputerów i dziwacznych reaktorów), ale lepiej by było, aby ktoś wyjaśnił nam, skąd się wzięła na Wyspie.


6) O co chodzi z Waltem i z Aaronem?

Pamiętacie syna Michaela, Walta? Przez pierwsze dwa sezony wydawało się, że Walt to jedna z najważniejszych osób wśród rozbitków. Cały czas miał jakieś wizje, wszyscy chcieli go porwać, Michael szukał go cały drugi sezon (aż stał się irytujący, cały czas mówiąc o tym samym). I co? I figa. Walt zniknął i słuch o nim zaginął, już nikt go nie szuka, nikt nie chce go siłą sprowadzić na Wyspę. Chłopak pojawia się na pięć minut, żeby pogadać z Locke'iem, rzuca jakieś niejasne komentarze i leci bujać się ze swoimi ziomalami. Tak samo Aaron. Podobno kluczowa postać, a wygląda na to, że scenarzyści chcą go zamieść pod dywan.


7) Kim jest Jacob i Facet w czerni?

Oczywistym jest, że ci dwaj panowie maczają palce w tajemnicach, których cień zaledwie dociera do wiadomości bohaterów i widzów "Lostów". Wiadomo, że Jacob jest w stanie kontrolować czas i to on uczynił Richarda Alperta, tym, kim jest on obecnie (no właśnie, czyli kim?). Wiadomym też jest, że Facet w czerni jest Jacoba zajadłym wrogiem. Poznać dokładnie historię tych dwóch mężczyzn byłoby co najmniej wskazane.


8) Czym jest Świątynia i co się tam dzieje?

Świątynia jest najbardziej tajemniczym miejscem na całej Wyspie. Można być tam sądzonym przez wyższe siły. Czarny Dym mieszka w jej piwnicach. Nie wiemy nic poza tym. Dobrze by było, gdyby ktoś coś wyjaśnił.

Rozmowa kwalifikacyjna Bena w Świątyni. Prowadzi Czarny Dym:


9) Dlaczego Widmore i Ben toczą walkę o Wyspę?

Dwaj dorośli, poważni ludzie mordują sobie nawzajem córki tylko po to, żeby przejąć władzę na kawałku tajemniczego lądu. Co nimi tak naprawdę kieruje? Sama niesamowitość Wyspy nie jest wystarczająco dobrym powodem dla wszczynania takiej wendety.


10) Kim naprawdę jest Richard Alpert?

Richard to bardzo tajemnicza (tak jak ostatnio wszystko w "Lostach" - nawet Hurley) postać. Nie starzeje się, wykonuje bliżej niesprecyzowaną pracę strażnika-opiekuna na Wyspie. Możliwe, że maluje sobie oczy. Tego raczej nie robi nikt z pozostałych bohaterów.


Na jakie pytanie w chcielibyście poznać odpowiedź w pierwszej kolejności? A może frasuje was jakaś tajemnica, której zabrakło na powyższej liście? Wejdźcie na FORUM "LOST" i podzielcie się swoimi pytaniami i teoriami.


ŚwiatSeriali.pl on Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje