Reklama

Lost: Zagubieni

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 597
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Finał "Lost". Nie daj się zaskoczyć!

Jakie są wasze teorie dotyczące tego co wydarzy się w szóstym sezonie "Lost"? Przeczytaj, jakie są nasze i podziel się swoimi pomysłami.

ABC stara się utrzymać fabułę ostatniego sezonu serialu "Lost: Zagubieni" w ścisłej tajemnicy. Nie ujawniono jak do tej pory żadnych materiałów wideo pochodzących z nowej serii, a informacje, którymi stacja karmi fanów, są cokolwiek niejednoznaczne i skromne. Ale nawet z nich można próbować wywnioskować cokolwiek dotyczącego rozwoju akcji na tajemniczej wyspie.

Reklama

Podążmy więc za kilkoma śladami:


1) John Locke w roli Chrystusa?

Telewizja ABC postanowiła wykorzystać znany chwyt promocyjny i wzoruje fotosy zapowiadające nowy sezon na "Ostatniej Wieczerzy" Leonarda da Vinci. Najpierw mogliśmy zapoznać się z tymi dwoma:

Potem do sieci wypłynęło jeszcze jedno:

Jakie można wyciągnąć z tego wnioski? Wszystko wskazuje na to, że Locke będzie postacią centralną w szóstym sezonie. Czy człowiek "wielkiej wiary" także zwątpi w swoje powołanie? Byłoby to trochę poniewczasie - w końcu Locke ma już za sobą "ofiarowanie" i zmartwychwstanie. Ale dość już roztrząsania tych mesjańskich inklinacji. Warto zwrócić jeszcze uwagę na to, że postacie na dwóch pierwszych fotosach patrzą albo w stronę widzów, albo na Johna. Tymczasem na trzecim, najpóźniejszym, wszyscy odwracają od niego wzrok. Coś może to mówić o postawie, jaką bohaterowie zajmą wobec swego "zbawcy" - spójrzcie, że tylko nowo nawrócony Jack Shephard patrzy wprost na Locke'a na ostatnim zdjęciu.

Pozostaje jeszcze jeden mały detal: czaszki leżące pod stołem - rzućmy na nie okiem.

Czy pozostaje to w związku z kolejną plotką o tym, że jeden z głównym bohaterów zginie na początku szóstego sezonu, a kolejny o włos uniknie śmierci? Typowany był właśnie Sayid i Ben. Czaszki leżące u ich stóp zdają się to potwierdzać. Zły omen, nie ma co.


2) Szara galeria.

Pierwsze zdjęcia promocyjne ostatniego sezonu przedstawiały bohaterów na szarym tle.

Co możemy wywnioskować: Nic, poza tym, że powrócą bohaterowie, których uznaliśmy już za straconych. Ta informacja jest już oficjalnie potwierdzona.


3) Trailer przy akompaniamencie "Amazing Grace" w wykonaniu Williego Nelsona.

Co możemy wywnioskować? "Amazing Grace" to protestancka, żałobna pieśń religijna. Jest szeroko znana i wykonywały ją już nieprzeliczone rzesze artystów, m.in.: Louis Armstrong, Elvis Presley, Janis Joplin, Johnny Cash czy Rod Stewart. Jako że pieśń to żałobna, może zwiastować odrobinę więcej makabry i zgonów. Możliwe też, że została wybrana tylko dlatego, że w jej tekście znajduje się słowo "lost". Ja wstrzymałbym się przed wyciąganiem daleko idących wniosków z faktu wykorzystania tej pieśni - zwłaszcza, że jakiś czas temu stała się ona podkładem muzycznym klipu sławiącego wdzięki Evy Amurri z "Californication"

"Amazing Grace" na cześć Evy:


4) Plakat z ukrytym kluczem (a nawet dwoma).

16 grudnia 2009 roku światło dzienne ujrzał plakat ostatniego, szóstego sezonu "Lost: Zagubieni". Został wykonany w ramach projektu stworzenia serii plakatów odnoszących się do najważniejszych wydarzeń w całej historii serialu. Według głównych scenarzystów serii - Damona Lindelofa i Carltona Cuse'a, na plakacie znajdują się dwie ważne podpowiedzi-zagadki dotyczące wydarzeń, jakie rozegrają się w finałowej odsłonie "Lostów".

Co tu można dojrzeć? Przede wszystkim rzuca się w oczy żółty anch w płomieniu pochodni, którą trzyma Hurley. Anch to egipski hieroglif, znany też jako crux ansata lub krzyż egipski. W mitologii znad Nilu anch oznacza życie i płodność. Z biegiem czasu ten symbol nabrał znaczenia mistycznego, często odczytuje się go jako symbol nieśmiertelności.

Na plakacie możemy też dostrzec zegar z wnętrza bunkra, który odlicza pamiętne 108 minut. Czyżby w szóstym sezonie znów trzeba było wprowadzać kod? 108 w Indiach i na Dalekim Wschodzie symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę świętą - informuje nas Wikipedia.

108 jest także liczbą atomową pierwiastka hesu, ale to chyba nie ma nic do rzeczy.

Czy widzicie jeszcze jakieś możliwe ślady?


5) Usb w butelce.

Niedawno zakończył się konkurs telewizji ABC, w którym główną nagrodą była pamięć przenośna w kształcie "klucza bezpieczeństwa" należącego do Desmonda.

29 stycznia do 815 zwycięzców dotrą pocztą pendrive'y, na których znajdują się sceny z ostatniego odcinka ubiegłej serii, oraz sneak peek sezonu szóstego. Jakie to sceny i co odkryją - jeszcze nie wiadomo.

Po co o tym piszę? Cóż, wydaje się, że kształt, jaki pomysłodawcy konkursu wybrali dla nagrody, może (ale oczywiście nie musi) potwierdzać znaczenie zegara na plakacie w punkcie 4. Czy w szóstym sezonie ktoś z bohaterów powróci do bunkra?6) Szachowy trailer

Hiszpańska telewizja Cuatro przygotowała swego czasu zajawkę "Lostów", która zrobiła sporo szumu w środowisku fanów.


"Mędrzec rzekł: Życie jest jak szachownica nocy i dni, na której ludzie to pionki Boga. Przesuwane wte i wewte. Stwórca zezwala im zabijać i sam odbiera życie. Kawałek po kawałku, chowa ludzi z powrotem w pudełku. Ponieważ istnieje przeznaczenie dla każdego. Zarówno dla pionków oraz samego Boga. Przeznaczenie, które się wypełni - >>Lost: ostatni sezon.<< To początek i koniec gry" - te słowa wygłasza lektor tego hiszpańskojęzycznego trailera.

Producent "Lost: Zagubionych" Damon Lindelof uznał ten klip za najlepsze wideo promocyjne ostatniego sezonu, jakie do tej pory pojawiło się w telewizji.

Co można wywnioskować z wypowiedzi Lindelofa? Zapewne to, że bohaterowie serialu w ostatecznym rozliczeniu okażą się zabawkami w rękach potężnej siły i tak naprawdę nigdy sami nie decydowali o swoim losie. Z sezonu na sezon coraz więcej przemawia za taką teorią, a zachwyty producenta nad zwiastunem z Cuatro mogą to potwierdzać.


7) Hazard prawdę ci powie?

Jedna z internetowych stron, pozwalających na zawieranie hazardowych zakładów, niedawno stworzyła możliwość obstawiania możliwych wydarzeń z premierowego odcinka "Lostów". Każda z propozycji ma także określone procentowo prawdopodobieństwo. Zobaczmy więc na co m.in. możemy postawić naszą lutową wypłatę:

a) Juliet pojawi się cała i zdrowa w innym miejscu w czasoprzestrzeni - 25 proc.

b) Sawyer i Kate znów będą mieli erotyczną scenę - 25 proc.

c) Ben umrze w pierwszym odcinku - 32 proc. (patrz: punkt 1.)

d) Jack i Kate okażą się rodzeństwem - 33 proc.!

Jakie możemy wyciągnąć wnioski? Albo internetowi bukmacherzy mają dostęp do ściśle tajnych informacji wprost spod biurka scenarzystów, albo próbują zrobić zwykły skok na kasę i zaskoczyć graczy wyssanymi z palca sensacjami. Bo jak do tej pory nic nie wskazuje na jakiekolwiek możliwe powinowactwo miedzy Jackiem a Kate.


8) Fani serialu staną się jeszcze bardziej irytujący?

O tym informują nas wiadomości z Onion News - klasycznego programu komediowego, imitującego serwisy informacyjne. Może więc odetchnijmy i pośmiejmy się:

Co z tego wynika? To, że jest to zrobione "dla jaj" nie oznacza, że nie okaże się prawdą!

Coraz mniej czasu zostaje na teoretyzowanie na temat szóstego sezonu "Lost"... Premiera w ABC już 2 lutego!

Jeżeli macie swoje teorie na temat finałowego sezonu "Lostów" podzielcie się nimi na FORUM!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama