Reklama

Londyńczycy

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 269
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nowe twarze

Ruszyły zdjęcia do nowych odcinków serialu "Londyńczycy". Premiera drugiej części serialu planowana jest jesienią w TVP1. W nowej serii, obok znanych postaci, pojawią się nowi aktorzy, m.in. Kamilla Baar, Marieta Żukowska, Jacek Braciak, Aleksandra Konieczna i Wojciech Zieliński.

W nowych odcinkach bohaterowie pierwszej serii będą musieli stawić czoła nieoczekiwanym zdarzeniom. Czy odnajdą się w nowej sytuacji światowego kryzysu? Czy ich związki przetrwają liczne próby? A może to już czas na powrót do domu? Nic co na pozór wydaje się oczywiste, nie jest takim do końca?

Reklama

Scenarzyści - Ewa Popiołek, Marek Kreutz i Robert Mąka przygotowując się do pisania wysłuchali wielu historii Polaków mieszkających na Wyspach. Ich losy posłużyły za kanwę serialowej fabuły.

Kamila Baar zagra Kasię - 27-letnia rehabilitantkę z Polski. Ma wiele zalet, jest wyśmienitą masażystką, bardzo dobrze zna się na ziołach. Przeszła kurs aromaterapii. Zdobyte umiejętności wykorzystuje w pracy. Do Londynu uciekła przed mężem, byłym policjantem, który znęcał się nad nią psychicznie. Ma nadzieję odnaleźć w nowym miejscu spokój, szybko jednak okaże się, że przeszłości nie da się tak łatwo wymazać z życia.

Marieta Żukowska wcieli się w postać Marii - z pochodzenia Polki, która od dziecka wychowywała się w Anglii. Rodzice Marii wyemigrowali do Anglii przed stanem wojennym i zamieszkali na brytyjskiej prowincji. Ma 30 lat, jest bardzo ładna, a przy tym świetnie wykształcona. Pracuje w sercu londyńskiego City jako doradca inwestycyjny. Singielka. Sprawia wrażenie osoby silnej, zdystansowanej, o twardym charakterze. Spragniona prawdziwej miłości.

Jacek Braciak pojawi się w "Londyńczykach" jako Marian - właściciel firmy budowlanej i polskiego klubu. Główna konkurencja Darka - Darek "rządzi" na Ealingu, Marian na Acton. Były nielegalny emigrant, potem nieźle ustawił się w Londynie, budując wokół siebie legendę "pioniera". Spryciarz, zabawnie mówi po angielsku, wieczny kawaler i przyjaciel wszystkich, dopóki może coś z tego mieć...

Serial "Londyńczycy", uznawany za najlepszy debiut telewizyjny jesieni 2008, otrzymał szereg nominacji do prestiżowych nagród telewizyjnych: Telekamer Teletygodnia, Wiktorów 2008, na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Telewizyjnych w Monte Carlo oraz w Banff World TV Fest w Kanadzie (w jednej kategorii z Desperate Housewives, Lost, Survivors, Ugly Betty i najnowszą amerykańską produkcją: The Cleaner). W kwietniu 2009 Londyńczycy otrzymali wyróżnienie Hugo Television Awards na festiwalu w Chicago.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje