Reklama

Linia życia

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 363
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Pod rządami silnej ręki

Aleksander Mikołajczak grał stróża, ministra, pijaka i adwokata. Teraz, po raz kolejny wcieli się w postać lekarza. - Widać kojarzę się ze statecznym medykiem, skoro znowu obsadzili mnie w takiej roli - przyznaje.

Ma Pan szczęście do roli lekarzy. To jakaś skłonność, czy niezrealizowane marzenie?

Reklama

- Nigdy nie miałem tego typu aspiracji. Zawsze chciałem być aktorem. Jeśli zaś chodzi o seriale, to rzeczywiście chyba kojarzę się z wizerunkiem lekarza. To taka moja mała szuflada, choć intensywnie się przed tym bronię (śmiech). Jednak grałem w życiu różne role: UB-eków, ciecia, ministra, taksówkarza czy pijaka.

W "Samym życiu" grał Pan medyka, teraz w nowym serialu "Linia życia" wraca Pan do profesji.

- To niesamowita kontynuacja. Przez 9 lat grałem lekarza o bardzo złej reputacji. Mój nowy bohater, doktor Wiktor Ostrowski to - jak na razie postać pozytywna - chociaż jest nieco despotyczny, mocną ręką trzyma personel szpitala. Ostatnie słowo należy do niego.

Dlaczego jest taki oschły w stosunku do swojego syna Michała (Andrzej Niemyt), a faworyzuje zięcia Leszka (Radosław Pazura)? Obaj są lekarzami.

- Chciałby widzieć w synu kogoś wybitnego, kim być może Michał się okaże. Niestety, motywuje go ostrogami.

To jest słuszna droga?

- Mnie się to nie podoba. Jednak często jest tak, że dzieci nie do końca spełniają oczekiwania i ambicje rodziców. Obie strony się tym stresują.

Tata Aleksander Mikołajczak taki wymagający i nieobiektywny wobec własnych dzieci nie był?

- Moje dzieci chodziły do szkół artystycznych, były poddane reżimowi ćwiczeń. Sebastian chodził do szkoły muzycznej, Iza była w szkole baletowej, ale nie wywierałem na nich presji, oczekując natychmiastowych efektów. Jestem zwolennikiem pozytywnej stymulacji.

Gdzie można Pana zobaczyć poza serialem?

- Gram w Teatrze Polonia w "Panu Jowialskim". Zagrałem także w nowym sezonie "Rancza", gdzie wcieliłem się w rolę wrednego kontrolera urzędu skarbowego. Wiosną będzie miał premierę spektakl Teatru Telewizji "Czernobyl" z moim udziałem. Szykuje się kolejny serial, w którym dla odmiany zagram prawnika (śmiech). Bardzo lubię też rolę Józka w spektaklu "Serca Moc" o Hance Ordonównie, którego jestem współproducentem.

Rozmawiała Joanna Bogiel-Jażdżyk

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Mikołajczak | Linia życia (Serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje