Reklama

Licencja na wychowanie

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 364
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

9 różnych ról w jednym spektaklu!

W dziewięć postaci wciela się Krzysztof Globisz, czyli Władysław z "Licencji na wychowanie", w sztuce "Jekyll / Hyde", którą od najbliższego piątku oglądać będzie można w warszawskim Teatrze Polonia.

Spektakl "Jekyll / Hyde" to typowy one-man show. Skonstruowany jest jako występ różnych osobowości w jednym ciele. Krzysztof Globisz zagra w nim aż dziewięć postaci!

Reklama

Główni bohaterowie sztuki to doktor Henry Jekyll i mister Edward Hyde, pozostałe osobowości to wariacje psychiczne tych dwóch dżentelmenów.

Ciekawostką jest, że oprócz Krzysztofa Globisza w spektaklu zobaczymy też postacie... animowane.

- To eksperyment teatralno-filmowy, jakiego w Polsce jeszcze do tej pory nie zrealizowano - mówi Globisz.

Sztuka została napisana specjalnie dla Krzysztofa Globisza. Nie jest to adaptacja powieści R.L. Stevensona, lecz oryginalny tekst autora włosko-polskiego pochodzenia, Jakuba Porcari.

- Żeby stworzyć spektakl dla jednego aktora, trzeba zbudować go na podstawie trzech zasad. Pierwsza to analiza zwielokrotnionej osobowości. Druga to zaburzenie chronologii.

Trzecia to prowadzenie historii jako zagadki, jako kryminału, w którym kolejne informacje budują napięcie i prowadzą do wyjaśnienia - opowiada autor i jednocześnie reżyser przedstawienia.

Na premierę "Jekyll / Hyde" Teatr Polonia zaprasza już w najbliższy piątek. Twórcy spektaklu zapewniają, że na widzów czeka wiele niezwykłych przeżyć.

Dowiedz się więcej na temat: Licencja na wychowanie | Krzysztof Globisz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje