Reklama

Leśniczówka

Ocena
serialu
7,8
Dobry
Ocen: 409
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kto jest kim w "Leśniczówce"

Leśniczówka to miejsce, do którego po nagłej śmierci ukochanego dziadka Antoniego (Marian Dziędziel), leśniczego postrzelonego w tajemniczych okolicznościach, przenosi się rodzina Katarzyny Ruszczyc (Jolanta Fraszyńska).

Katarzyna wraz z domem ojca przejmuje rodzinne tajemnice z przeszłości. Staje przed dylematem czy pielęgnować sekrety czy wręcz przeciwnie: podjąć się wyjaśnienia nierozwiązanych spraw.

Reklama

Życie w leśniczówce to tylko pozorna odskocznia od wielkomiejskiego zgiełku.

W serialu, na tle pięknej przyrody, przeplata się historia z rzeczywistością - rodzinne tajemnice nawiązują m.in. do wyjątkowej historii Polski.

Sprawdźcie, kim będą główni bohaterowie serialu.

ANTONI RUSZCZYC (Marian Dziędziel)

Emerytowany leśniczy, który trzyma w ryzach całą okoliczną społeczność siłą swojego autorytetu. Szanowany, budzi respekt nawet we wrogach. Samotnie wychowywał dwie córki (Katarzyna, Maryna), starając się wynagrodzić im brak matek. Kontynuował pisanie rodzinnych pamiętników, które opowiadają dzieje Leśniczówki i jej mieszkańców od czasów Powstania Styczniowego, a także historię zaginionego podczas wojny złota.

KATARZYNA RUSZCZYC (Jolanta Fraszyńska)

Kobieta na zakręcie, która musi odciąć się od przeszłości i wziąć odpowiedzialność za innych. Za nią trudne dzieciństwo, bez matki. Kochający ojciec, który próbował wynagrodzić wszystkie krzywdy, nauczył ją miłości do lasu, wspierał jej plany i nigdy nie zmuszał do pójścia wbrew swoim marzeniom. Marzy o karierze pisarki. Ale przez lata skupiała się na potrzebach swoich najbliższych (Krzysztof, Pola, Zuza) i prowadziła dom.

KRZYSZTOF MAJEWSKI (Marek Bukowski)

Głowa rodziny - na nim ciąży obowiązek utrzymania domu. Człowiek z ideałami, który zmaga się z trudną rzeczywistością jaką jest prowadzenie własnej firmy. W pracy zdolny ekonomista, uczciwy, z zasadami. Nie może dogadać się ze wspólnikiem-lekkoduchem. Rozdarty między partnerką (Katarzyna), domem a pracą. Z czasem okazuje się, że i on ma słabości.

POLA MAJEWSKA (Agata Turkot)

Przyklejona do telefonu i internetu nastolatka. Ładna, zdolna, nowoczesna. Bardzo emocjonalna. Przejmuje się napięciami między rodzicami (Katarzyna, Krzysztof) oraz problemami swojego uzdolnionego chłopaka (Ben). Bardzo kocha rodziców, ale zdecydowanie jest "córeczką tatusia". Czuje dużą odpowiedzialność za młodszą siostrę (Zuzę), mimo że traktuje ją dość surowo.

ZUZA MAJEWSKA (Julia Kostow)

Łobuziak, a zarazem słodki dzieciak. Odważna, wysportowana, ciekawska. Lubi las i przyrodę, tak jak mama i dziadek (Katarzyna, Antoni). Na niesnaski między rodzicami reaguje somatycznymi atakami astmy. Jest troskliwa i empatyczna, ma także dużą duchową wrażliwość.

MARYNA RUSZCZYC (Iwona Cichosz)

Utalentowana zielarka, która leczy ludzi korzystając z darów lasu. Nie słyszy, ale doskonale czyta z ruchu warg. Podobnie jak jej przyrodnia siostra (Katarzyna) wychowywała się bez matki. Chciałaby nawiązać z siostrą bliższą więź i zmniejszyć istniejący między nimi dystans. Nieco niepewna siebie, chowana pod kloszem przez troskliwego ojca (Antoni).

PIOTR MELECH (Krzysztof Globisz)

Dawniej geodeta, obecnie człowiek zmagający się z efektami ciężkiego wypadku. Serdeczny, wesoły, z dystansem do siebie. Mimo choroby nie traci pasji do życia, stara się wszędzie dostrzegać pozytywy. Ludzie go lubią i ufają mu. Jego jedynym zmartwieniem jest fakt, że syn (Paweł) jeszcze się nie ustatkował.

PAWEŁ MELECH (Michał Czernecki)

Leśniczy z powołania, las to jego pasja. Chciałby być szanowany i uważany za autorytet, jak jego mentor, Antoni. Młody, nowoczesny, ma własną wizję zarządzania nadleśnictwem. Jest przyjazny, opiekuńczy i można na nim polegać. Nie ustatkował się, bo całą swoją energię dzieli między pracę i opiekę nad chorym ojcem (Piotr). Wciąż szuka kobiety swojego życia, ale w tych poszukiwaniach jest nieco niezdarny.

JANUSZ KARCZ (Przemysław Bluszcz)

Wychowany w Leśniczówce, pod okiem despotycznego ojca (Bogdan Karcz). Ma smykałkę do interesów, prowadzi z sukcesem własne biznesy. Mężczyzna z klasą, oczytany, elokwentny. Bezwzględnie dąży co obranego celu. Uważa, że pieniądz to władza. Bezlitośnie bawi się ludźmi, zastrasza ich, jeśli może coś na tym zyskać. Ale nie używa fizycznej przemocy.

BOGDAN KARCZ (Henryk Talar)

Bezwzględny tyran i despota. Dorobił się majątku po wojnie, w podejrzanych okolicznościach. Nie cofnie się przed niczym, nikogo się nie boi. Respekt czuł tylko wobec Antoniego. Trzyma w garści całą okolicę, choć oficjalnie zasłania się podeszłym wiekiem i demencją. Podstępny, niebezpieczny. Jedyną osobą do której ma słabość jest jego wnuk (Daniel), którego chciałby ukształtować na swoje podobieństwo.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje