Reklama

Lekarze na start

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 486
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Lekarze na start": Kto jest kim w "Chirurgach" po polsku?

We wrześniu na antenie Telewizji Puls zadebiutuje nowy serial fabularny "Lekarze na start" opowiadający losy pięciu absolwentów medycyny - Zuzy (Dominika Kryszczyńska), Dagi (Maria Pawłowska), Piotra (Kamil Szeptycki), Marty (Zuzanna Grabowska) i Łukasza (Filip Gurłacz), którzy trafiają na staż do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Poznajcie ich korzenie!

Cała piątka będzie się starać o rezydenturę na oddziale chirurgii. Jako ich przełożonych, doświadczonych lekarzy i mentorów, zobaczymy m. in. Martę Król, Krzysztofa Chudzickiego oraz Aldonę Jankowską. Zawodowe historie stażystów splotą się z osobistymi perypetiami. W serialu nie zabraknie więc wątków obyczajowych z miłością i sensacją w tle.  Pomysłodawcą i scenarzystą wiodącym serialu jest Robert Mąka ("Na dobre i na złe", "Na sygnale", "Skazane", Londyńczycy2", "Galeria").

Bez taryfy ulgowej

Reklama

- Tutaj nie liczy się, jakie mieliście oceny i kto pamięta w kolejności alfabetycznej wszystkie kości dłoni. Każdy, kogo spotkacie na tych korytarzach, wie więcej od was. Ja, pielęgniarki, ratownicy, nawet personel porządkowy... - tymi słowami powita stażystów doktor Katarzyna Konarska (Marta Król), pod której czujnym okiem zaczną swoją karierę w szpitalu. - Dlaczego? Bo więcej widział. Aktualnie jesteście jak ameby. Obserwujcie, uczcie się - ewoluujcie w coś wyższego. Jeśli nie, pożegnamy się szybko...

Zdjęcia do "Lekarzy na start" powstają w nowo wybudowanej hali na terenie Warszawy, której powierzchnia zajmuje ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych  i w której z niezwykłą dbałością o detale odwzorowane zostały realia autentycznego szpitala.

Kto jest kim?


Piotrek Szuma (KAMIL SZEPTYCKI)

Stażysta, który nie boi się ciężkiej pracy i wieczorami dorabia jako kierowca taksówki. Dumny, odważny i bezkompromisowy - Piotr od razu wyróżnia się wśród kolegów. Po tym, jak jego rodzice zginęli w wypadku, wychowywał się razem z bratem w domu dziecka - czego nie wspomina miło - i od najmłodszych lat musiał walczyć o swoje. Dlatego dziś potrafi zrozumieć pacjentów, którzy są w naprawdę trudnej sytuacji życiowej... Poza tym, młody lekarz stara się pomóc każdemu, kto tego naprawdę potrzebuje - przez co wpada często w kłopoty i w szpitalu ląduje na dywaniku u dyrektora.


Daga Stawska (MARIA PAWŁOWSKA)

Stażystka. Pracowita i ambitna aż do przesady - najchętniej w ogóle nie wychodziłaby z sali operacyjnej. Gdy sięga po skalpel nie waha się, bo pacjenci to dla niej wyłącznie przypadki medyczne, dzięki którym zdobywa doświadczenie. A na stażu, walcząc o ciekawy zabieg, jest gotowa nawet oszukiwać kolegów... Pod maską zimnej, pozbawionej uczuć karierowiczki, Daga ukrywa jednak kompleksy i bolesne doświadczenia z przeszłości. Młoda lekarka pochodzi z prowincji, nie ma pieniędzy i dotąd o wszystko w życiu musiała walczyć. A do tego ma poważne problemy przez młodszą siostrę - Izę - która jest uzależniona od narkotyków.

 Zuza Marciniak (DOMINIKA KRYSZCZYŃSKA)

Stażystka, córka profesora Marciniaka (Marek Ślosarski), od ponad roku związana z młodym chirurgiem: Krzysztofem Kilianem. Łatwo ulega emocjom - zwłaszcza, gdy widzi, że jej pacjenci są w niebezpieczeństwie. A gdy traci zimną krew, mówi często o kilka słów za dużo... i zwykle wpada przez to w kłopoty. Jej dzieciństwo nie należało do łatwych, bo ojciec - słynny profesor - był niezwykle apodyktyczny i narzucał swoją wolę całej rodzinie. I dlatego dziś doktor Marciniak najbardziej pragnie wolności. Pełna energii, pewna siebie, Zuza chce sama osiągnąć w życiu sukces, a nie zawdzięczać go innym. Ostro kłóci się z ojcem, który chce, by przeniosła się na staż do jego szpitala - i uparcie odrzuca pomoc, jaką w pracy oferuje jej doktor Kilian. A do tego z początku ukrywa swój związek z lekarzem przed kolegami...


Łukasz Zbierski (FILIP GURŁACZ)

Stażysta. Kobiety, narkotyki - doktor Zbierski nie stroni w życiu od żadnych przyjemności. Dzięki bogatemu ojcu mieszka w luksusowym apartamencie i na stażu kieruje się tylko jedną zasadą: mało stresu, dużo zabawy. Nie ma ambicji, by zrobić w szpitalu wielką karierę i nawet nie zauważa, że jego koledzy rywalizują o rezydenturę. Bardziej zajęty imprezami i uwodzeniem pielęgniarek niż leczeniem pacjentów. Ale pozory często mylą... A złoty chłopiec może się okazać materiałem na świetnego lekarza - i partnera.


Marta Pociej (ZUZANNA GRABOWSKA)

Stażystka. Starsza i bardziej doświadczona od pozostałych kolegów, do niedawna pracowała jako pielęgniarka. Jako samotna matka na co dzień musi zapanować w domu nad niesfornym 6-latkiem - Brunem... I dzięki treningowi w rodzinie, w szpitalu zachowuje spokój nawet wtedy, gdy inni wpadają w panikę. Marta ma w pracy dużą intuicję, a w kryzysowych sytuacjach - dla dobra pacjentów - jest gotowa nawet wejść w konflikt z przełożonymi. I właśnie dlatego, mimo sporej różnicy wieku, od razu zaprzyjaźnia się z Zuzą...


Doktor Katarzyna Konarska (MARTA KRÓL)

Opiekunka stażystów. Ostra jak żyleta, ale jednocześnie sprawiedliwa. Młodzi lekarze od początku czują przy niej strach, ale też szacunek dla jej doświadczenia. A gdy pojawiają się problemy, zawsze mogą liczyć na jej pomoc.


Krzysztof Kilian (KAMIL SZKLANY)

Chirurg, partner Zuzy. Przez kilka ostatnich lat był związany z firmą farmaceutyczną, ale teraz wrócił do zawodu, by wspierać ukochaną - i specjalnie dla niej przyjął etat w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. W pracy stara się dziewczynę otaczać opieką i nie rozumie, dlaczego doktor Marciniak jego pomoc odrzuca. Tymczasem Zuza - po doświadczeniach, które wyniosła z domu, gdzie jej wolność ograniczał apodyktyczny ojciec - przede wszystkim pragnie niezależności. Poza tym - choć oboje są już w związku ponad rok - Krzysztof nadal ma przed ukochaną kilka tajemnic...


Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje