Reklama

Lekarze

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 713
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Zbyt duże ryzyko

Dzięki Danielowi Ordzie, którego gra w serialu "Lekarze", Wojciech Zieliński wiele się dowiedział o sobie samym. Przede wszystkim tego, że za nic w świecie nie chciałby być chirurgiem!


Reklama

Koledzy z planu mówią, że stół chirurgiczny stał się Pana pasją, żeby nie powiedzieć obsesją?

- Tak, to prawda. Nawet kiedy kroję w domu mięso na obiad, robię to w masce i rękawiczkach chirurgicznych.

Był pan przy narodzinach córki?

- Owszem. Mało tego! Asystowałem pani Ani, położnej, i osobiście przeciąłem pępowinę.

Jeszcze kilka lat temu, po wypadku w teatrze, sam walczył pan o życie i powrót do zawodu. Korzysta pan w serialu z tamtych doświadczeń?

- Akurat przy budowaniu postaci Daniela Ordy nie wykorzystywałem doświadczeń życiowych, poza obserwacją chirurgów w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie. Tutaj kieruję specjalne podziękowania dla doktora Bojakowskiego, który był moim konsultantem. Miałem to szczęście, że właśnie tacy lekarze opiekowali się mną podczas moich licznych wypadków i uszkodzeń ciała.

W czym pana zdaniem tkwi tajemnica sukcesu seriali medycznych, także "Lekarzy", którzy utrzymują znakomitą oglądalność?

- Wydaje mi się, że widza oglądającego seriale medyczne napawa optymizm, że współczesna medycyna potrafi okiełznać niemal każdy problem ludzkiego ciała. Do tego te atrakcyjne lekarki i pielęgniarki...

Elegancki garnitur, idealnie ułożone włosy i wypucowane na glanc buty. Jednym zdaniem - facet pedant. Jak odnajduje się pan w jego skórze?

- Daniel Orda to postać zbudowana w większości na przeciwstawnych cechach mojego charakteru. Co nie znaczy, że jestem brudasem - bałaganiarzem. A może jestem?

Spędził pan trochę godzin sam na sam z Danielem. Dowiedział się pan dzięki niemu czegoś o sobie?

- Dowiedziałem się, że Wojciech Zieliński nigdy nie mógłby być chirurgiem. Błędna diagnoza, jeden zbyt nerwowy ruch skalpelem i lodówka w szpitalnej kostnicy wita nowego gościa. Taka ogromna odpowiedzialność albo poprawiłaby koniunkturę w przemyśle spirytusowym, albo sam szybko bym skończył jako pacjent na oddziale psychiatrycznym.

Gdyby miał pan przeprowadzić Danielowi operację na otwartym sercu to... co by mu pan dał, a czego pozbawił?

- Dałbym mu trochę więcej luzu, odwagi i spontaniczności. A pozbawił - zresztą nie tylko Daniela - myśli, że życie to tylko praca.

Chciałabym zobaczyć Daniela w sytuacji intymnej, damsko-męskiej. To mogłoby być zabawne. Czy już do takiej doszło na planie i kim była ta dziewczyna?

- Dziewczyna była na pewno szczęściarą, o okolicznościach mówić nie mogę, bo siedmiolatki potrafią już czytać... Odpowiedź jest zawarta w kolejnych odcinkach 'Lekarzy'.

 

Rozmawiała Beata Banasiewicz

 

Dowiedz się więcej na temat: Lekarze | seriale | Wojciech Zieliński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje