Reklama

Lekarze

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 730
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Serialowi "Lekarze" naprawdę ratują życie!

W warszawskim szpitalu Medicover odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną "Lekarze ratują życie" z udziałem ekipy serialu "Lekarze".

"Lekarze ratują życie" to ogólnopolska akcja społeczna non-profit, mająca na celu zwiększenie akceptacji społecznej dla idei transplantacji. Kampania ma na celu promocję podpisania oświadczenia woli, które jest zgodą na pobieranie narządów po śmierci na rzecz ratowania innych ludzi.

Reklama

- Dla mnie decyzja o oddaniu swoich organów po śmierci jest decyzją oczywistą i noszę ze sobą oświadczenie woli. Okazało się, że z moją rodziną mamy w tym temacie podobne poglądy, tylko trzeba było o tym porozmawiać i wypowiedzieć to na głos - przyznała Magdalena Różczka.

Szymon Bobrowski, który w serialu gra ginekologa, powiedział, że on jako jedyny z zebranych na konferencji aktorów, jest autorytetem w dziedzinie przeszczepów, bo sam takowy przeżył.  - Stacja zafundowała mi 2 lata temu przygodę życia, czyli film "Bokser" inspirowany historią Przemysława Salety. Spędziłem tydzień w szpitalu w Krakowie kręcąc scenę przeszczepu i przeszedłem wszelkie procedury. Finalnie nerki mi nie wyjęto, ale przeżyłem wszystko, co jest związane z takim aktem - dodał aktor.

Publiczne zwrócenie uwagi na aspekt transplantacji, ma na celu zachęcenie Polaków do rozmowy z najbliższymi. Nie chodzi tylko o to, aby decyzję podpisać i nosić w portfelu. Ważne, aby znali ją najbliżsi. Stacja TVN przygotowała specjalny spot reklamowy informujący o akcji, z udziałem Magdaleny Różczki i Pawła Małaszyńskiego, który emitowany będzie od 30 kwietnia.

AKPA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje