Reklama

Lekarze

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 718
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ostatni odcinek "Lekarzy"

Tam, gdzie jest medycyna, nie może zabraknąć... ostrej strzały Amora. Dawno już ugodziła serca Elżbiety i Krzysztofa. Teraz para powie sobie "tak". Zapraszamy na ostatni odcinek "Lekarzy".


Reklama

Dwa lata i dwa miesiące. To wystarczy, by przywiązać się do bohaterów serialu - choćby i takich, których charakter wykonywanej pracy zmusza do noszenia kitli. My zaś nie mamy powodu, by nie lubić tych, którzy dbali o dobrą atmosferę w Copernicusie, gdzie toczyła się akcja pięciu kolejnych sezonów "Lekarzy".

Nie będzie szóstego sezonu

Wierni przysiędze Hipokratesa, oddani ratowaniu życia (choć nie zawsze "pozbierani" z własnym), pracownicy Szpitala Miejskiego Copernicus w Toruniu (tę rolę zagrało urocze Centrum Targowe Park na Bydgoskim Przedmieściu) towarzyszyli nam przez 65 wieczorów. Czy wiedzą państwo, że początkowo chciano, by serial nosił tytuł "Szpital Alicji"? Po raz pierwszy bystre spojrzenie Alicji Szymańskiej, potem Keller (Magdalena Różczka), serdeczny uśmiech dyrektor Elżbiety Bosak (Danuta Stenka) i uspokajający głos doktora Krzysztofa Florczyka (Piotr Polk) oczarowały nas 3 września 2012 roku.

Na początku gościliśmy ich pod naszymi dachami w poniedziałki o 21.30, od trzeciego sezonu - już w niedziele (o 20.00, potem o 21.00). Co ciekawe, uczestniczący w wielkiej medycznej przygodzie aktorzy do niedawna byli przekonani, że... 20 listopada ruszą zdjęcia do kolejnego, szóstego sezonu. Wieść o przyspieszeniu prac nad odcinkiem finałowym "Lekarzy" spadła na nich 7 listopada i... zaskoczyła wszystkich. Powód? Stacja TVN twierdzi, że była nim słabnąca oglądalność. 

Happy end i muzyka

Dla tych z Państwa, którzy polubili "Lekarzy", mamy i dobre wieści. Otóż - będzie happy end! Miłość zwycięży co najmniej dwa razy. Zajrzyjmy zatem za kulisy ostatniego odcinka. Otóż darzący się głębokim uczuciem Elżbieta i Krzysztof wreszcie powiedzą sobie "tak". Zanim to się stanie, zaproszą - m.in. Leona Jasińskiego (Jacek Koman) - na zwariowany wieczór kawalerski w stylu lat 70. Proszę zwrócić uwagę na odważne, kolorowe stroje imprezowiczów. Kto by pomyślał, że poważni medycy mogą bawić się jak dzieci, śmiać do łez, skakać i tańczyć? Trwałoby to do białego rana, gdyby nie... los, który lubi płatać figle.

Otóż pan młody będzie musiał wrócić do szpitala. Czeka tam bowiem na przeszczep wątroby samotny ojciec, Jarosław Chrobak. Operacja będzie skomplikowana, zdrowy organ pobrano od kobiety, która miała wypadek podczas górskiej wspinaczki. Tam gdzie miłość, tam śmierć - lekarze wiedzą o tym najlepiej. Wracając zaś do gorączki serc, na wieczorze kawalerskim pojawi się Basia (Aleksandra Hamkało), która koniecznie będzie chciała rozmawiać z Leonem. Nie zdradzimy, o czym. Powiemy tylko, że może być ciężko!

Wspominaliśmy o jeszcze jednej miłości. Być może połączy dwójkę bohaterów, którzy do Copernicusa przyszli w ostatnim sezonie. Mowa o Przemku Karskim (Borys Szyc) i Annie Zaniewskiej (Olga Bołądź). Bystra siostra Przemka, Hania (Zofia Wichłacz), nie raz miała wrażenie, że tych dwoje czuje do siebie miętę. Cóż, słusznie! Po kłótni przyłapie ich na całusie i... kupi prezent w postaci biletu na koncert. Pewnie muzyka pomoże im wyjaśnić sobie to i owo. 

Skoro zaś mowa o muzyce, warto na chwilę wrócić do wesela Elżbiety i Krzysztofa. Pojawią się na nim starzy znajomi, koledzy i przyjaciele pary młodej. Nie zabraknie nawet Alicji (jak wiemy, ciężarna Magdalena Różczka w połowie piątego sezonu zrezygnowała z roli). Najważniejszy będzie będzie jednak gość specjalny - Kora, czyli ulubiona wokalistka Elżbiety Bosak.

Weselisko nie byłoby aż tak niezwykłym wydarzeniem, gdyby zabrakło na nim muzyki! W doniosłym dla zakochanych dniu z głośników popłynie przebój nad przeboje - "Kocham Cię, kochanie moje" śpiewany właśnie przez Korę. A więc jednak... miłość triumfuje! - Serial kończy się 30 listopada na emisji 65. odcinka. Resztę musimy już pozostawić wyobraźni widzów - mówi Dorota Chamczyk.

Życie po "Lekarzach"

- Kończymy realizację "Lekarzy" z poczuciem dumy i świadomością, że zaprezentowaliśmy widzom polski, oryginalny, nowoczesny i wiarygodny serial medyczny - podkreśla pani Dorota. Rzeczniczka Lidia Zagórska obiecuje zaś całkiem nowe atrakcje:

- TVN jest w trakcie kupowania dwóch zagranicznych formatów. To półgodzinne seriale obyczajowo-komediowe, do których zdjęcia ruszą w grudniu. Emisja przewidziana jest na wiosnę 2015 - mówi. Na pewno będzie też kolejny sezon "Prawa Agaty".

MACIEJ MISIORNY

Dowiedz się więcej na temat: Lekarze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje