Lekarze
Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 751
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Lekarze": Producentka żegna się z fanami i zdradza prawdziwe powody zakończenia serialu!

Zobacz co działo się za kulisami tworzenia 5. sezonu "Lekarzy". A poniżej list otwarty do wiernych fanów od producent Doroty Chamczyk - podziękowanie za czas spędzony wspólnie z "Lekarzami"!


Nic nie zwiastowało końca

Według doniesień portalu Wirtualnemedia.pl, TVN zdecydował o zakończeniu"Lekarzy" z powodu jego słabych wyników oglądalności oraz "niewystarczających pomysłów, by ten trend odwrócić".

Przypomnijmy, że podczas naszej wakacyjnej wizyty na planie serialu, nic nie zapowiadało takiego finału. Producentka "Lekarzy" miała nadzieje na dwa kolejne sezony. Na pytanie naszej reporterki, ile jeszcze będzie kontynuowany serial, odpowiedziała:

- Ja tego nie wiem, generalnie nikt z nas tego nie wie. Generalnie umawiamy się zawsze na dwie serie do przodu z naszymi odtwórcami ról. Wiadomo, że z serii na serię mamy też coraz mniej czasu na pisanie tych odcinków, to się skraca, a Pan Bóg nam nie daje tego trzynastego miesiąca, więc zobaczymy. Ja myślę w perspektywie tej następnej serii, a jak już ona będzie bliższa realizacji, to będziemy wiedzieć też co dalej. Na razie nikt nie zgłosił zastrzeżeń do tego serialu, ani widzowie, ani moi przełożeni, więc nie sądzę, żebyśmy mieli w planach zrezygnowanie. Ale nie mogę gwarantować, czy to będzie serial forever. Tego się nie wie w telewizji - podsumowała Chamczyk.

Reklama

Pożegnanie z widzami


"Po 5 seriach i realizacji 65 odcinków Lekarze opuszczają telewizję TVN. Wierzę jednak w to, że na zawsze pozostaną w pamięci 2,5 milionowej widowni, która przez trzy lata kibicowała zawodowym i prywatnym poczynaniom ekipy z Copernicusa.

Kończymy realizację serialu z poczuciem dumy i świadomością, że zaprezentowaliśmy widzom TVN polski, oryginalny, nowoczesny i wiarygodny serial medyczny. Najlepsi polscy aktorzy w obsadzie, realizacja scen medycznych z zachowaniem światowych standardów filmowych, oddanie prawdy nie tylko o ciele, ale i o duszy człowieka. Te elementy połączyliśmy w całość, wypracowując wyjątkowy styl serialu 'Lekarze'. 

Serialu, który nie tylko bawił i wzruszał, dbał o sens przekazywanych treści na równi z dbałością o jakość formy,  jak również edukował w zakresie medycyny, oswajając widzów z bardzo trudnymi tematami. Tworząc serial  absolutnie świadomie dokonaliśmy wyboru specjalizacji naszych bohaterów - chirurgia i transplantologia - wiedząc, że ta dziedzina rodzi szereg pytań, wątpliwości i lęków. O tym mówiliśmy w naszym serialu i poza nim m.in.: poprzez akcję edukacyjną Lekarze ratują życie, która wspierała idee transplantologii. Dodatkowo poza serialem na główną antenę TVN stworzyliśmy dwa seriale dla internautów Lekarze po godzinach i Lekarze nocą prezentowane w Player.pl.

Nie byłoby sukcesu Lekarzy gdyby nie piękne miasto Toruń, gdzie zdecydowaliśmy się umieścić fabułę serialu, a przede wszystkim gdyby nie niezwykła ekipa - my dream team - z którą przez cztery lata pracowałam, tworząc od początku do końca wspólnie sukces Lekarzy.

Udało nam się do serialu zaprosić plejadę gwiazd, a do realizacji produkcji świetnych fachowców - i tych od spraw filmu, i tych od spraw medycznych. Im wszystkim mówię dzisiaj Dziękuję, mając nadzieję, że gatunek serialu medycznego, który cieszy się taką popularnością na świecie wróci jeszcze do TVN.

Decyzja zakończenia serialu była nagłą decyzją biznesową związaną z chęcią prezentacji wiosną 2015r. nowych projektów fabularnych na antenie TVN. W związku z planowaną kontynuacją serialu nie wszystkie historie udało nam się zakończyć - żałujemy, ale...

La comedia e finita! Ciąg dalszy jaki został zapisany w scenariuszach 6. serii teraz pozostawiamy wyobraźni naszej widowni.

DZIĘKUJĘ RAZ JESZCZE BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKIM WIDZOM ZA PIĘĆ SEZONÓW "LEKARZY" - TO NASZ WSPÓLNY SUKCES!!!

Mam nadzieję, że nasza wierna widownia - nigdy o nas nie zapomni!

Śmiało mogę napisać, iż była to wielka przyjemność, wspaniała przygoda i zaszczyt kreować dla Was świat "LEKARZY" - świat pierwszego serialu medycznego, jaki zrealizowała stacja TVN.

Ze mojej strony obiecuję sobie i Wam dalsze spotkania przy okazji powstania kolejnych fabularnych światów "fikcji i abstrakcji"."

Dorota Chamczyk

Producent serialu "Lekarze"

P.S.

Parafrazując argentyńską MAFALDĘ, której autor Quino tak napisał, kończąc jej historię - zakończę tak: ...."Nie mówcie proszę, że Wam mówiłam, ale wygląda na to, że "zmęczeni" nami widzowie będą mogli się rozkoszować naszą miłą nieobecnością"...

Co zamiast?

Zamiast "Lekarzy" TVN planuje wyemitować dwa nowe seriale obyczajowo-komediowe. Obecnie trwają prace scenariuszowe i kompletowanie obsady, a zdjęcia mają ruszyć jeszcze w grudniu.

W wiosennej ramówce znajdzie się także siódmy sezon "Prawa Agaty", które cieszy się popularnością i osiąga lepsze wyniki niż "Lekarze" (od 1 września do 6 października zgromadziło średnio 2,12 mln widzów).

"Lekarze" opowiadali o losach pracowników szpitala Copernicus w Toruniu. W obsadzie są produkcji znaleźli się m.in. Magdalena Różczka, Danuta Stenka, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Agnieszka Więdłocha, Katarzyna Bujakiewicz, Wojciech Mecwaldowski, a w piątej serii także Borys Szyc. Przez pierwsze trzy sezony gwiazdą produkcji był Paweł Małaszyński który później zrezygnował z udziału w serialu.

Za scenariusz odpowiadali Andrzej Staszczyk, Justyna Stefaniak oraz Marek Kreutz, a reżyserowali go m.in. Filip Zylber, Marcin Wrona i Bartosz Konopka. "Lekarze" byli produkcją własną TVN.


TVN
Dowiedz się więcej na temat: Lekarze | Dorota Chamczyk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy