Reklama

Lekarze

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 730
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Lekarze": Nie chciał zagrać we francuskim... erotyku!

Piotr Polk, czyli Krzysztof Florczyk z "Lekarzy", miał kiedyś szansę zrobić międzynarodową karierę. Po tym, jak zagrał w amerykańskim filmie "I skrzypce przestały grać", przez pewien czas mieszkał w Paryżu, gdzie miał nawet swoją agentkę, którą poznał na festiwalu filmowym w Cannes!


Reklama


Piotr Polk wyjechał do Paryża tuż po ukończeniu szkoły teatralnej. Po sukcesie filmu "I skrzypce przestały grać", w którym zagrał u boku Horsta Buchholza znanego m.in. z legendarnych "Siedmiu wspaniałych", postanowił - za namową poznanej na festiwalu w Cannes agentki - zaistnieć jako aktor we francuskich produkcjach.

- Wszyscy mi mówili, że mam przed sobą wielką karierę, że świat może paść mi do stóp... Nie bardzo się to udało. Chodziłem na castingi i wciąż przegrywałem. Czułem, że nie przebiję głową muru... - wyznał wiele lat później.

Być może, gdyby Piotr Polk przyjął propozycję zagrania w filmie "Emmanuelle IV", udałoby się mu zaistnieć we Francji. Nie zdecydował się jednak zagrać z Sylvią Kristel, bo nie spodobał mu się scenariusz filmu i nie chciał zaczynać swej międzynarodowej kariery od występu w... erotyku!

Żeby przeżyć w Paryżu, Piotr imał się wielu różnych zajęć - wykonał ilustracje do książki wuja Marka Hłaski, wyremontował apartament jednej z modelek Karla Lagerfelda... Przez pewien czas dostawał też pieniądze za dotrzymywanie towarzystwa samotnej starszej pani i pomaganie jej w prowadzeniu domu!

- Miała 94 lata, była bardzo zamożna i uczyła mnie francuskiego. Nasze spotkania traktowała jako antidotum na samotność. Za każdą wizytę płaciła mi 50 dolarów... - opowiadał w wywiadzie.

Trzyletni pobyt w stolicy Francji, choć nie zaowocował żadnymi rolami, Piotr Polk, który dziś -  22 stycznia - kończy 52 lata, wspomina jako jedną z najwspanialszych przygód w swoim życiu. Nigdy nie żałował decyzji o wyjeździe do Paryża, ale też nie miał pretensji do losu, że nie udało mu się zrobić tam kariery...

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Polk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje