Reklama

Lekarze

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 730
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Lekarze": Katarzyna Bujakiewicz startuje w wyborach samorządowych

Kasia Bujakiewicz, aktorka znana z takich seriali jak "Lekarze", "Magda M." czy "Na dobre i na złe", będzie kandydowała w zbliżających się wyborach samorządowych. Aktorka chce być radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
Reklama

Kasia Bujakiewicz urodziła się i mieszka w Poznaniu. Grała m.in. w poznańskim Teatrze Polskim. Aktorka angażuje się w projekty społeczne m.in. w Fundację Drużyny Szpiku, która działa na rzecz osób chorych na nowotwory krwi i zachęca ludzi, aby rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Była ambasadorem Poznania na Euro 2012 i wspiera Fundację Patria oraz Fundację AST.

Kasia Bujakiewicz postanowiła kandydować, bo chce mieć realny wpływ na to, co dzieje się w mieście i województwie, w którym mieszka. Bujakiewicz nie startuje z ramienia żadnej partii - znalazła się na listach wyborczych komitetu założonego przez prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Aktorka chce się angażować głównie w sprawy kultury i sztuki. - Zależy mi, żeby Poznań i Wielkopolska były wyraźnie zaznaczone na kulturalnej mapie Polski. Od pierwszego roku studiów pracuję w teatrze, dlatego znam jego strukturę, problemy, mocne i słabe strony. Od wielu lat promuję Poznań, w miarę upływu czasu coraz bardziej świadomie i z większą skutecznością - poinformowała Bujakiewicz w komunikacie przekazanym przez komitet wyborczy - aktorka jest obecnie chora.

Bujakiewicz nie jest jedyną znaną osobą startującą do wielkopolskiego sejmiku z niepartyjnej listy. O mandat radnego stara się również złoty medalista z Sydney w rzucie młotem Szymon Ziółkowski.

Czy to oznacza, że Katarzyna Bujakiewicz zamierza zrezygnować z kariery aktorskiej i w całości poświęcić się polityce?

swiatseriali/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lekarze | Katarzyna Bujakiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje