Reklama

Lekarze

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 719
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Lekarze": Danuta Stenka flirtuje z życiem

W środę, 20 listopada w warszawskiej księgarni Matras miała miejsce premiera książki "Flirtując z życiem". Wywiad- rzeka autorstwa Danuty Stenki i Łukasza Maciejewskiego, w barwny sposób pokazuje życie wybitnej aktorki, od czasów sielskiego dzieciństwa do największych wyzwań teatralnych i filmowych.

  Z autorami książki "flirtowała" Katarzyna Montgomery. - Przygotowując tę książkę spotkałem Jana Frycza, który powiedział o Danucie trzy słowa - "jest dobrym człowiekiem" i to jest największy komplement, a zarazem cała prawda o niej" - powiedział Łukasz Maciejewski, współautor książki.

Reklama

Pisanie książki z osobą, tak skromną, a zarazem o niebywałej niepewności, nie było proste. Aktorka długo zastanawiała się, czy jej życie warte jest opisania. Książka o życiu, o twórczości, pozbawiona tak wszechobecnego skandalu i sensacji jest szczerym, pełnym pogody wyznaniem. Okazuje się, że życie może być jasną stroną księżyca i nie wymaga sztucznego pozłotka.

- Spotkaliśmy się kilkanaście razy, ale nie traktowałam tych spotkań, jak wywiadu, tylko jak ciekawą rozmowę przy kawie i ciastku. Przyjacielska rozmowa zaowocowała tę właśnie książkę. Łukaszowi jestem bardzo wdzięczna za to poczucie bezpieczeństwa, które mi zapewnił, to przede wszystkim zadecydowało o tym, że weszłam w tę przygodę - powiedziała Danuta Stenka.

Jak już wspomniano, spora część książki jest poświęcona życiu zawodowemu aktorki, w tym spotkaniom z ludźmi, którzy wyznaczali jej artystyczne szlaki. Wieczór uświetnili swoją obecnością rodzina, przyjaciele i znajomi aktorki. Po autograf stanęli: Izabela Cywińska, Artur Żmijewski z żoną, Joanna Klimas, Marcin Hycnar, Aleksandra Justa i wielu innych.

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lekarze | Danuta Stenka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje