Reklama

Lekarze

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 718
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Będą leczyć już jesienią

W jesiennej ramówce pojawi się wiele nowych propozycji. Jedną z nich jest serial "Lekarze", wyprodukowany dla telewizji TVN. W jego obsadzie znalazło się mnóstwo gwiazd, m.in. Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński i Danuta Stenka.

Pierwotny tytuł serialu ("Szpital Alicji") nawiązywał do głównej bohaterki - Alicji Szymańskiej, młodej, utalentowanej pani chirurg. Lekarka zaplanowała swoją przyszłość i uważa, że wszystko pójdzie po jej myśli. Obrała już ścieżkę kariery zawodowej, jest też pewna, że resztę życia chce spędzić u boku swojego ukochanego - Krzysztofa.

Reklama

Jak to zwykle bywa, los spłata jej figla. Alicja nie zostanie przyjęta na wymarzony staż z transplantologii, a Krzysztof zupełnie inaczej będzie wyobrażał sobie ich wspólną przyszłość...

Alicja postanowi więc całkowicie zmienić swoje życie. Porzuci stolicę i wyjedzie do Torunia, gdzie zatrudni się w szpitalu prowadzonym przez Elżbietę Bosak. Pozna też pełnych pasji młodych lekarzy m.in.: chirurga Maksa, ginekologa-położnika Piotra, internistę Jivana, chirurga Ordę. Tym samym w życiu Alicji rozpocznie się nowy rozdział...

Obsada "Lekarzy" składa się z samych gwiazd. W rolę Alicji wciela się Magdalena Różczka, a towarzyszą jej m.in.: Danuta Stenka, Paweł Małaszyński, Jacek Koman, Szymon Bobrowski, Katarzyna Bujakiewicz, Agnieszka Więdłocha, Piotr Polk, Marcin Perchuć i Wojciech Zieliński.

Każdy z odcinków poświęcony jest autentycznym przypadkom medycznym, spotykanym w polskich szpitalach.

- Do każdej operacji mieliśmy zrobione ludzkie fantomy, które wyglądały w każdym szczególe tak, jak pootwierani ludzie. Przeprowadzaliśmy na tych fantomach prawdziwe operacje - zdradziła Magdalena Różczka.

Aktorka dodała też, że do roli w serialu przygotowywała się podpatrując pracę prawdziwych lekarzy.

- Jeździłam do szpitala i obserwowałam, jak lekarze się zachowują, a nawet jak operują. Spędziłam na planie sto dni. Ciągle chodziłam w kitlu, zastanawiałam się w scenach, jak komu pomóc. Naprawdę czułam się jak lekarka - powiedziała Różczka.

Autorami scenariusza "Lekarzy" są Andrzej Staszczyk, Justyna Stefaniak i Marek Kreutz. Reżyserią zajęli się Filip Zylber i Marcin Wrona. Serial liczy 15 epizodów, które trafią na antenę jesienią 2012 roku.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje