Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 6445
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Zuzanna Antoszkiewicz-Janin to nie tylko Majka Skowron

"Szaleństwo Majki Skowron" trafiło na ekrany telewizorów 2 września 1976 roku. Główni aktorzy niemal z dnia na dzień stali się idolami nastolatków. Mimo ogromnego sukcesu serialowa Majka Skowron nie zdecydowała się związać z aktorstwem na stałe. Co się stało z Zuzanną Janin?

Jak to często bywa w przypadku młodocianych gwiazd - aktorką została przez przypadek. Nigdy nie było to jej marzeniem. Traf chciał, że w szkole baletowej wypatrzyła ją asystentka reżysera Stanisława Jędryki. I tak dostała główną rolę w "Szaleństwie Majki Skowron", jednym z najpopularniejszych seriali dla młodzieży. "Nie czułam się wyjątkowo, do sprawy podchodziłam bez emocji, choć  starałam się zagrać jak najlepiej" - opowiadała o pracy na planie kultowej produkcji. 

Reklama

Piętnastolatka dość szybko zgodziła się na udział w serialu, chociaż tak naprawdę swój występ potraktowała jako jednorazową przygodę, a po latach krytycznie ocenia pracę na planie serialu. "Od początku miałam z tym problem!" - mówi aktorka. Według niej dialogi były sztuczne i bez charakteru. "A efekty nigdy mi się nie podobały" - mówiła po latach Antoszkiewicz. Co ciekawe, widzowie nie słyszeli głosu Antoszkiewicz. Jej rolę zdubbingowała Inez Fichna, która w serialu wcieliła się w postać koleżanki Majki - Joasi Wawrowskiej.

Serial okazał się wielkim sukcesem, a bohaterka grana przez nią bohatera stała się idolką młodzieży. Nastoletnia aktorka stała się rozpoznawalna na ulicy. Jednak sława nic dla niej nie znaczyła. Odtwórczyni roli Majki wmawiała ludziom, że nie jest "tą Skowron". W jednym z wywiadów przyznała, że z dziecięcą sławą "od zawsze miała problem". 

Po występie w "Szaleństwie Majki Skowron" zagrała jeszcze w dwóch produkcjach - "Końcu wakacji" oraz "Doktorze Judymie" i bez żalu pożegnała się z filmowym planem. Potem skończyła Akademię Sztuk Pięknych i zajęła się szeroko rozumiana sztuką.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama