Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 4229
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Zofia Czerwińska była pierwszą polską aktorką, która zrobiła sobie... nos!

To, że gwiazdy korzystają z chirurgii plastycznej, by poprawić sobie urodę, nikogo dziś nie dziwi, ale w czasach PRL-u było... nie do pomyślenia. Pewnie dlatego Zofia Czerwińska, czyli pani Zosia z "Czterdziestolatka", dopiero pod koniec życia zdecydowała się wyznać, że jest pierwszą polską aktorką, która poszła pod nóż, by skorygować błędy natury!

Zmarła w marcu zeszłego roku Zofia Czerwińska przez 50 lat ukrywała przed swymi fanami fakt, że w młodości dwukrotnie poddała się operacji plastycznej, bo... nie cierpiała swojego nosa i wydawało się jej, że będzie więcej grała, jeśli zafunduje sobie nowy.

Reklama

"Miałam duży, garbaty i krzywy nos. Musiałam z nim coś zrobić, żeby grać nie tylko czarownice" - żartowała w jednym ze swych ostatnich wywiadów.

"Byłam chyba pierwszą polską aktorką, która powierzyła swój zawodowy los chirurgowi plastycznemu. I nigdy nie żałowałam, że aż dwa razy dałam sobie pokroić twarz" - dodała.

Odtwórczyni roli Balcerkowej w kultowym serialu Stanisława Barei "Alternatywy 4" do końca życia pamiętała ból, jaki czuła, gdy 1 stycznia 1963 roku obudziła się po pierwszej korekcie nosa, którą w klinice w Polanicy zrobił jej... pijany lekarz.

"Przyszedł na operację prosto po zabawie sylwestrowej. Nie był trzeźwy, ale zdjął mi garb z nosa" - wspominała aktorka.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje