Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10719
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Znany z kultowych seriali dom jest do kupienia. Cena powala

Do kupienia jest mroczny wiktoriański dom, znany z seriali "Doktor Who" i "Sherlock". Cena? 1,5 mln funtów.

Ta oferta zainteresuje fanów brytyjskiej architektury i seriali. Na sprzedaż trafił położony w Newport na południowym wybrzeżu Walii kamienny budynek zwany Field House. Dom powstał ok. 1850 roku, ma nieco ponad 475 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, w tym 5 sypialń, 4 łazienki i 4 pokoje dzienne, przy czym niemal każde pomieszczenia wyposażone jest w stylowy kominek.

Field House: Dom znany z seriali

Według serwisu "Dirt" pierwszym właścicielem tej posiadłości był William Evans, były burmistrz Newport. Według spisu ludności z 1870 roku mieszkał tam z żoną, sześciorgiem dzieci i siedmiorgiem służących. Jednak swą sławę Field House zawdzięcza "występom" w filmach i serialach. W odcinku "Doktora Who" zatytułowanym "Blink" dom ów był posiadłością Wester Drumlins, którą zaatakowały drapieżne humanoidy zwane Płaczącymi Aniołami. Scenarzysta odcinka Steven Moffat nazwał później tę nieruchomość "najbardziej przerażającym domem", jaki kiedykolwiek widział. Później Field House pojawił się jeszcze w odcinku z Peterem Capaldim, dwunastym wcieleniem głównego bohatera.

Reklama

Służył też jako dom Irene Adler w odcinku serialu "Sherlock" z Benedictem Cumberbatchem zatytułowanym "Skandal w Belgrawii". Zagrał też w serialu medycznym "Casualty" i kilku mniejszych produkcjach.

Do domu przynależy działka o powierzchni 2000 metrów kwadratowych, na której znajduje się zrujnowana oranżeria. To pozostałość po stojących tu wcześniej szklarniach używanych do uprawy egzotycznych roślin, m.in. ananasów. Resztę ziemi zajmowały sady, ogród różany i trawiasty kort tenisowy. To już jednak historia, której śladem są nieliczne stare drzewa owocowe i ogród warzywny.

Już w czasach kręcenia tu "Doktora Who" dom był w ruinie. Według opisu na stronie agencji Mr. and Mrs. Clarke obecni właściciele odrestaurowali go i odtworzyli rzemieślnicze detale wyposażenia. Niektóre z oryginalnych płytek podłogowych zostały ułożone ponownie. Ocalały również m.in. stare dębowe podłogi, oryginalne okna skrzydłowe, system dzwonków do komunikacji ze służącymi i oryginalny wystrój spiżarni.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Doktor Who
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy