Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 4224
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Zdzisław Wardejn kończy 80 lat!

Zdzisław Wardejn, czyli Waldemar Barewicz z kultowych "Zmienników", który milionom Polaków kojarzy się przede wszystkim z rolą Mariana Wolańskiego w trylogii "Kogel Mogel", świętuje 80. urodziny!

We wtorek 21 kwietnia Zdzisławowi Wardejnowi stuknie osiemdziesiątka. Aktor ani myśli jednak o emeryturze. Tylko w ubiegłym roku na ekrany kin weszły aż 3 filmy z jego udziałem, na premierę czeka kolejny. Po zniesieniu stanu epidemii na afisze kilku stołecznych teatrów wrócą przedstawienia, w których gra.

Reklama

- Emerytura mi nie jest potrzebna, co nie znaczy, że nie lubię czasem odpocząć od pracy. Ale wystarczy mi kilka dni, żeby się zrelaksować - mówi.

Zdzisław Wardejn należy go grona najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów. Pytany, kiedy odkrył, że ma talent, twierdzi, że dopiero w szkole teatralnej zrozumiał, iż aktorstwo jest mu po prostu pisane.

- W szkole dowiedziałem się, że to wyjątkowy fach, choć wtedy, gdy byłem młody, zawód aktora nie miał w Polsce żadnego prestiżu - wspomina i dodaje, że jego mama, kiedy powiedział jej o swych planach zdawania do szkoły teatralnej, przez cały dzień biadoliła, że aktor w rodzinie to... wstyd dla rodziny.

- Tak naprawdę zostałem aktorem, bo nie chciałem wstawać rano do pracy. Przez kilka lat, chodząc do technikum energetycznego, musiałem wstawać o czwartej, żeby spokojnie przejechać całe miasto i dotrzeć na praktykę do elektrociepłowni - wyznał w wywiadzie, dodając, że nie przypuszczał wtedy, iż - jako aktor - wiele razy będzie musiał zrywać się o świcie, żeby dojechać na plan.


Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje