Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 5401
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Tragiczny wypadek gwiazdy. Wszyscy mówili o klątwie

W maju 1956 roku podpisała sześcioletni kontrakt z wytwórnią 20th Century Fox. Miała w niej zastąpić samą Marilyn Monroe, która sprawiała coraz większe problemy. W 1957 roku Jayne Mansfield otrzymała Złoty Glob w kategorii najbardziej obiecująca debiutantka. Jednak doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że wytwórni bardziej niż na jej talencie zależy na jej urodzie. Wizerunek "najmądrzejszej głupiej blondynki" wcale jej nie przeszkadzał. 

Reklama

Nie chciała być wzorem do naśladowania, chciała być gwiazdą. Doskonale wiedziała, jak grać wizerunkiem seksbomby, by o niej mówiono. "Częścią bycia czarującą dziewczyną jest poniekąd naiwność i bezradność wobec opinii publicznej, zwłaszcza oczu mężczyzn" - mówiła. W połowie lat 50. była jedną z najpopularniejszych oraz najlepiej zarabiających aktorek na świecie. Przyciągała wzrok, gdziekolwiek się pojawiała. 

Zdjęcie z 1957 roku na którym zniesmaczona Sophia Loren patrzy się na jej dekolt przeszło do historii fotografii. "Studio Paramount zorganizowało przyjęcie na moją cześć. Zaproszono wszystkie gwiazdy kina, to było niesamowite. Wreszcie, na samym końcu, zjawiła się również Jayne Mansfield. Podeszła prosto do mojego stolika. Wiedziała, że wszyscy na nią patrzą. Usiadła. Proszę spojrzeć na to zdjęcie. Na co patrzę? Gapię się na jej sutki, przerażona, że zaraz wylądują w moim talerzu. Ten strach widać na mojej twarzy. Jestem przerażona, że jej sukienka pęknie, BUM, a to, co skrywała, rozleje się po stole" - powiedziała w legendarna aktorka w jednym z wywiadów. 

Sława Mansfield nie trwała jednak zbyt długo. Z początkiem lat 60. przyszedł zmierzch jej kariery. Zaczęła tracić role z powodu zbyt wyzywającego wizerunku. Robiła wszystko, by nie dać o sobie zapomnieć. Z aktorki stała się celebrytką przyciągającą tłumy poza Stanami Zjednoczonymi dzięki udanym i dochodowym występom w klubach nocnych. W 1966 roku pojawiła się nieproszona na jednym z festiwali filmowych. Agent aktorki załatwił jej spotkanie z Antonem LaVey - założycielem kościoła satanistycznego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje