Reklama

Stanisław Michno nie żyje

30 listopada zmarł Stanisław Michno - reżyser, aktor teatralny i filmowy, założyciel krakowskiego teatru alternatywnego Teatr MIST. Artysta miał 85 lat.

Stanisław Michno nie żyje

O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich na swym oficjalnym profilu na Facebooku.

"Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że dziś w Krakowie zmarł Stanisław Michno - reżyser, aktor teatralny i filmowy, założyciel krakowskiego teatru alternatywnego Teatr M.I.S.T.Od wielu lat był członkiem Oddziału ZASP w Krakowie.Spoczywaj w pokoju [*] - czytamy w poście ZASP-u.

Stanisław Michno: Kariera

Stanisław Michno był absolwentem Państwowego Studia Dramatycznego przy Teatrze Sląskim w Katowicach. Od 1964 roku występował w Teatrze Ludowy w Nowej Hucie, a od 1979 w Teatrze Bagatela w Krakowie. Współtworzył także  Teatr Polski w Chicago czy Teatrze Cricot 2, a na początku lat 90. założył własny teatr - MIST.
Działał także regionalnie, współpracując z Domem Kultury "Podgórze", Centrum Sztuki Współczesnej "Solvay" i  Śródmiejskim Ośrodkiem Kultury w Krakowie - czytamy na stronie krakowwskiej Cricoteki.

Reklama

Stanisław Michno: Kariera i filmografia

Stanisław Michno grał w filmach, spektaklach i produkcjach telewizyjnych. Wystąpił m.in. w filmie Feliksa Falka "Szansa", spektaklu teatralnym Tadeusza Kantora "Nigdy tu już nie powrócę" czy filmie dokumentalno-fabularyzowanym "Pilecki".

Ostatni raz na dużym ekranie można było go oglądać w 2019 roku w filmie Szymona Jakubowskiego "Na bank się uda".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama