Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 5990
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Smutny los aktora Aleksandra Skowrońskiego

Od kilku dni polski internet żyje losem Aleksandra Skowrońskiego. Znany między innymi z „U Pana Boga w ogródku” aktor po śmierci żony został sam z niepełnosprawnym synem. Mężczyźni żyją w mieszkaniu niedostosowanym do ich potrzeb, ledwo wiążąc koniec z końcem.

85-letni aktor jest w bardzo ciężkiej sytuacji. Nie stać go na jedzenie, ma problemy z poruszaniem się. Wpiera go 45-letni syn, który sam ma duże kłopoty zdrowotne. Mężczyzna jest praktycznie niewidomy. Skowroński z powodu swojego słabego zdrowia od kilku lat nie otrzymuje nowych propozycji zawodowych. Adam Nalepa opisał spotkanie z aktorem. Nie ukrywał przy tym swoich emocji.

Reklama

"85-letni Aleksander wysiadł z taksówki (którą mu opłaciłem, bo nie mógł sobie na nią pozwolić) i o dwóch kulach dowlókł się do studia, asekurowany przez prawie już kompletnie niewidomego Marcina. Obaj zaniedbani, mimo panującej temperatury w zimowych starych płaszczach, bo tylko takie mają, ale przepełnieni radością, że są znowu potrzebni" - napisał.

Ojciec z synem mieszkają z zaniedbanym mieszkaniu, które nie jest dostosowane do ich potrzeb. "W łazience brakuje prysznica i podwyższonej ubikacji, stara kuchnia funkcjonuje już tylko fragmentarycznie i stwarza zagrożenie, łóżko i meble są za niskie i uniemożliwiają samodzielnie wstawanie" - można przeczytać na stronie zbiórki. Aktor zalega z czynszem za mieszkanie. 

Jego syn stara się pomóc sprzątając ulice i klatki schodowe. "A kiedy nie starcza im pieniędzy, robi zakupy w pobliskim sklepiku, gdzie mają - cytuję tu Marcina - dość spory kredyt, dochodzący nawet do 60, 70 złotych" - poinformował Nalepa. Za zebrane pieniądze reżyser chce spłacić zaległości finansowe aktora, wyremontować jego mieszkanie.

Aleksander Skowroński zagrał w wielu popularnych produkcjach. Można go było zobaczy w "Bożej podszewce", "Prawiek i inne czasy", "13 posterunku", "Adamie i Ewie", "Kasi i Tomku", "Starej baśni", "U pana Boga w ogródku", "Uwikłaniu" czy "Koronie królów". Zbiórkę na aktora można wesprzeć tutaj.

***Zobacz także***

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje