Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3714
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Słoneczny patrol": Co się stało z bohaterami serialu

David, Parker, Erika, Shawn i Billy. To oni jako pierwsi założyli czerwone kostiumy kąpielowe i wprowadzili widzów w świat ratowników. Niestety, role w serialu, któr y okazał się hitem, wsadziły ich do szuflady, z której z biegiem lat i prób nie mogli się wydostać. Cóż, nie wszyscy potrafili sobie z tym poradzić.


Parker Stevenson (Craig)


Reklama

Opuścił serial po pierwszym sezonie. Oficjalnie: twórcze różnice zdań z producentami, nieoficjalnie: produkcji nie stać było na gażę dla dwóch gwiazd. Niestety, Parker przegrywał w rankingach popularności z Hasselhoffem, zwłaszcza na terenie Europy. 16 grudnia 1997 r. po 14 latach do historii przeszło małżeństwo z Kirstie Alley (załatwiła mu rolę w serialu "Północ Południe"). Mają dwójkę dzieci: William True (ur. 1992 r.) i Lillie Price (ur. 1994 r.) Po "Słonecznym..." Stevenson pojawiał się gościnnie w telewizyjnych produkcjach, ale nigdzie nie zagrzał miejsca na dłużej. Jak sam wyznał - w ostatnim czasie polubił bardziej miejsce z tyłu kamery, a dokładniej aparatu fotograficznego. - Widzę ludzi przez obiektyw i dostrzegam, co czują i przez co przechodzą. To niesamowite. Fotografię traktuję jako hobby. Unikam wystaw i eksponowania emocji innych. Nie lubię naruszać prywatności. - wyznał dla "FOX" 62-letni eksaktor, jak o sobie dziś mówi. 

Shawn Weatherly (Jill)

Miss Universe z 1980 r. jako pierwsza pożegnała się z serialem (już po 19. odcinkach). - Nie chcę, żeby moja praca opierała się na eksponowaniu ciała. Nie podoba mi się także sposób prowadzenia postaci Jill - argumentowała. Inaczej sprawę widział producent Douglas Schwartz: - Nie lubiła wstawać wcześnie i wchodzić do zimnej wody. Zgodziliśmy się zwolnić ją z kontraktu. Po odejściu ze "Słonecznego patrolu" pojawiała się co jakiś czas (w mniejszych i większych rolach) na małym i dużym ekranie, ale bez większego sukcesu. W 1994 r. wyszła za mąż za właściciela firmy biotechnologicznej Chipa Harrisa. Para doczekała się dwójki dzieci: Jacka (19 l.) i Jessie (16 l.). Dziś 54-letnia Shawn Weatherly Harris mieszka z rodziną na przedmieściach Newport Beach. Na ekranie pojawia się sporadycznie (jej ostatni projekt to horror "Love in the Time of Monsters"). Przez jakiś czas pomagała teściowej i szwagierce w rodzinnym biznesie - agencji nieruchomości, ale interes został zamknięty. - Cieszy mnie życie z dala od mediów i blichtru. Wolę spokój w domu aniżeli imprezy pod okiem paparazzi - wyznała jakiś czas temu w wywiadzie.

Erika Eleniak (Shauni)

Opuściła serial w 1992 r. Powód? Oficjalny - marzenia o rozwoju. - Chciałam iść dalej. Marzyłam o karierze teatralnej - powiedziała w 2012 r. magazynowi "Esquire", nieoficjalny - zazdrość ówczesnego narzeczonego Billy’ego Warlocka i chęć podwyżki. Po pożegnaniu z rolą Shauni, dla której nawet zdecydowała się powiększyć biust, pojawiała się gościnnie na małym ekranie (między innymi w "Pełnej chacie" czy "Gotowych na wszystko") oraz zagrała kilka ról w filmach klasy B. W 1995 r. na zajęciach fitness poznała właściciela sieci klubów sportowych, Philipa Goglię. Pobrali się 22 maja 1998 r. Rok później para była już po rozwodzie. W 2001 r. na planie filmu "Snowbound" aktorka poznała technika Rocha Diagle. Na początku 2005 r. Erika zaszła w ciążę. Niestety, pozamaciczną i trzeba było dokonać aborcji. Kilka miesięcy później ogłosiła, że ponownie spodziewa się dziecka. Mała Indyanna przyszła na świat w styczniu 2006 r. Pojawienie się córeczki nie umocniło uczucia Eriki i Rocha. Para rozstała się w 2007 r. Od lat media donoszą także o dramatycznych wahaniach wagi aktorki. W przeszłości była nawet hospitalizowana z powodu przedawkowania środków przeczyszczających. W 2006 r. borykająca się z nadwagą Erika wzięła udział w reality-show "Celebrity Fit Club". Dziś 44-letnia Eleniak mieszka z córką w L. A. 24 marca ukazała się jej książka dla dzieci "What do you do if you lose your Lalaboo?".

Billy Warlock (Eddie)

W stroju ratownika biegał do 1992 r., kiedy to zaczął wykłócać się o podwyżkę z producentami. - Podjąłem w życiu kilka błędnych decyzji. To była jedna z nich - skomentował sprawę w 2012 r. Po opuszczeniu plaż Kalifornii związał się zawodowo z soap-operami. Amerykańscy widzowie mogli zobaczyć go między innymi w "Żarze młodości". W 2005 r. w trakcie kolejnej (trzeciej z czterech) wizyty na planie innego tasiemca, "One Life to Live" na nowo zaiskrzyło między nim a koleżanką po fachu, Julie Pinson. Wcześniej para spotykała się pod koniec lat 90., ale na krótko przed ślubem w 1998 r. niespodziewanie się rozstała. Za drugim razem scenariusz wyglądał inaczej: 28 sierpnia 2006 r. Billy ponownie stanął na ślubnym kobiercu (wcześniej 2 listopada 1985 r. z Marcy Walker, małżeństwo przetrwało dwa lata, powód rozstania - zdrada: jej - z operatorem, jego - podobno z... mężczyzną). Mimo medialnych zaręczyn (z Eriką Eleniak - zerwane w 1993 r. oraz z Tolan Clark - zakończone w 2002 r.), dwóch ślubów, cały czas nie cichną plotki o biseksualizmie Warlocka, którego, gdyby wierzyć plotkom, łączy bliska przyjaźń z aktorem serialowym Kinem Shreinerem. Ostatni raz na ekranie Billy pojawił się w 2010 r. Obecnie 53-letni aktor mieszka z żoną w L.A. i cieszy się życiem z dala od mediów i telewizji. 

David Hasselhoff (Mitch)

Jedyny aktor z obsady, który był na liście płac serialu przez dwanaście lat jego powstawania. Bezsprzecznie - zaszufladkowany. Po zakończeniu produkcji próbował swojego szczęścia w najróżniejszych projektach - gościnne epizody, reality show (raz jako uczestnik, raz jako sędzia), konferansjerka czy występy na Broadway’u. Niestety, nigdzie nie zagościł na dłużej i nie wrócił do łask producentów, a przede wszystkim widzów. Nazwisko 61-letniego dziś aktora pojawia się w mediach częściej w kontekście prywatnym. A tematów do plotek David lubi dostarczać. 13 stycznia 2006 r. tabloidy podały do wiadomości, że Hasselhoff i jego żona, Pamela Bach, rozwodzą się po 17 latach małżeństwa. Powód: różnice nie do pogodzenia. W marcu jednak Bach oskarżyła męża o przemoc wobec niej i ich dwóch córek - Taylor Ann (ur. 1990 r.) i Hayley (ur. 1992 r.). Prawnik Davida zaprzeczył rewelacjom. Prawdziwa bomba wybuchła w maju 2007 r., kiedy do sieci trafiło nagranie zarejestrowane przez młodszą córkę, na którym widać pijanego aktora leżącego na podłodze i jedzącego cheeseburgera,a w tle słychać głos 17-latki, mówiącej: - Obiecaj że przestaniesz! Czas jednak pokazał, że błagania córki na nic się zdały. W maju 2009 r. media obiegła wiadomość, że Hasselhoff trafił do szpitala z powodu zatrucia alkoholowego. We wrześniu sytuacja powtórzyła się. Rok później (maj 2010 r.) David ponownie znalazł się pod opieką medyczną. Tym razem po trzydniowym ciągu alkoholowym. Za karę aktor stracił posadę jurora w brytyjskim "Mam Talent!". Jesienią został uczestnikiem 11. sezonu amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami". Od 2011 r. Hasselhoff ma nową ukochaną - młodszą o 27 lat (!) Brytyjkę, Hayley Roberts. Oświadczał się jej już sześć razy, ale do tej pory jeszcze nie usłyszał "tak". Obecnie trzeźwy szykuje się do premiery brytyjskiego sitcomu ze swoim udziałem, "Hoff the Record". 


Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje