Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3937
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Siostrzana rywalizacja. Jak wyglądało życie Małgorzaty Niemirskiej?

Jedni kojarzą ją z rolą Lidki z "Czterech pancernych i psa", jednak jej kariera to nie tylko ta kultowa produkcja. Małgorzata Niemirska ma na swoim koncie dużo ról, między innymi odgrywała postać Anny w "Samym Życiu", a ostatnio mogliśmy oglądać ją w "Drugiej Szansie". Jednak kariera to nie wszystko - wbrew pozorom jej życie nie było usłane różami.

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła drobną rolą w produkcji "Pingwin", jednak to postać Lidki w "Czterech pancernych i psie" przyniosła jej wówczas sławę. Przez całe życie towarzyszyła jej rywalizacja ze starszą siostrą, Ewą Wiśniewską. Obie wówczas młodziutkie dziewczyny wkroczyły na ścieżkę aktorstwa, a ich konkurowanie nasiliło się. Niemirska pozostała w "Czterech pancernych..." jeszcze kilka lat, a wizerunek młodej telegrafistki pozostał z nią aż do dziś. 

Reklama

Późniejsze próby zerwania z postacią Lidki nie przyniosły za dużego skutku, a role na dużych i małych ekranach nie zadowalały jej, dlatego też dołączyła do Teatru Dramatycznego w Warszawie, z którym związana jest do dziś. 

- Jeździłam na plan zdjęciowy przez całe studia w PWST i jeszcze pierwszy rok grania w teatrze. Siedem lat młodości w tych samych butach, furażerce, mundurze - to się mogło znudzić. Do tego wyjazdy na poligony, wcale nie było łatwo. Nie miałam życia. Potem przyszły długie lata zmagania się z wizerunkiem Lidki. Teraz czuję sentyment do tej postaci, ale wtedy bywało strasznie - mówiła w jednym z wywiadów. 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje