Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9916
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Serial lepszy niż film?

Dlaczego telewizyjna wersja "Lalki" okazała się hitem, do którego najczęściej wracamy?


Serial "Lalka" powstał na podstawie powieści Bolesława Prusa. Była to druga próba zekranizowania jego dzieła. Najpierw w 1968 r. pojawiła się wersja kinowa, którą wyreżyserował Wojciech Has.

Jednak film nie był zbyt wierną kopią książki - wielu krytyków zarzucało twórcy zbyt lekkie podejście do tematu i swobodną interpretację tekstu. Być może właśnie te opinie zachęciły Ryszarda Bera do nakręcenia nowej adaptacji, tym razem w wersji odcinkowej.

Reżyser zatrudnił doskonałych aktorów. W Stanisława Wokulskiego wcielił się Jerzy Kamas, Izabelę Łęcką zagrała przepiękna Małgorzata Braunek, zaś Ignacego Rzeckiego - Bronisław Pawlik.

Reklama

To właśnie on zdobył najwięcej nagród za rolę w serialu. Do dziś niektórzy krytycy twierdzą, że była to jego najlepsza kreacja w całej aktorskiej karierze.

Również Jerzemu Kamasowi udział w "Lalce" przyniósł spektakularną popularność, a serial szybko zyskał miano kultowego.

Rozpisywano się o niezwykłej staranności w przedstawieniu rzeczywistości z książki oraz o wyjątkowym klimacie, stworzonym przez Ryszarda Bera.

Jedyne zastrzeżenia, jakie pojawiły się wówczas w prasie, dotyczyły relacji między Wokulskim a Łęcką. Podobno zabrakło tej wyjątkowej chemii, namiętności...

Czy faktycznie tak było, można się właśnie teraz przekonać - oglądając serial.

Kurier TV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy