Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10732
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Rudi Schuberth: Gwiazdor telewizji zniknął z ekranów. Wiemy co robi dziś!

Rudi Schuberth przed laty zachwycał publiczność nie tylko wielkimi hitami i wspaniałym głosem, ale także doskonałym poczuciem humoru. Występował w kabarecie TEY, prowadził programy rozrywkowe, a nawet grał w filmach i serialach. W pewnym momencie postanowił jednak zupełnie zniknąć z mediów. Co słychać u gwiazdora dziś?

Rudi Schuberth: Człowiek-orkiestra

Schuberth urodził się 30 sierpnia 1953 roku w Gdańsku. Rudi, a właściwie Rudolf, wychowywał się w rodzinie z tradycjami stoczniowymi. Być może właśnie dlatego zdecydował się studiować inżynierię budowy okrętów na Politechnice Gdańskiej.

Szybko jednak pojął, że jego całym życiem jest muzyka i scena. Studia skończył po siedmiu trudnych latach, ale ze swoim wykształceniem technicznym nie wiązał przyszłości.

Jeszcze podczas studiów został współzałożycielem Okolicznościowo-Rozrywkowego Syndykatu "Wały Jagiellońskie". I to właśnie z tym zespołem zdobył wielką popularność. Polacy pokochali lekkie, niezwykle chwytliwe piosenki, których teksty od razu zapadały w pamięć. "Monika dziewczyna ratownika", "Wars wita was", czy "Córka rybaka" z miejsca stały się szlagierami.

Reklama

Sukces "Wałów Jagiellońskich" sprawił, że Schuberth zaczął otrzymywać kolejne propozycje. Został zaproszony m.in. do legendarnego kabaretu TEY i od tej pory scenę współdzielił z Zenonem Laskowikiem i Bohdanem Smoleniem.

Gwiazdor telewizji

Po latach występów na scenie, Rudi Schuberth zdecydował, że czas spróbować swoich sił w telewizji. Prowadził takie programy, jak "Zgadula", czy "Rekiny kart". Największą popularność przyniósł mu jednak kultowy program TVP - "Śpiewające fortepiany", który artysta prowadził w latach 2001-2005. Muzyczne starcie drużyn, składających się z gwiazd przydzielonych do białego lub czarnego fortepianu, przez lata bawiło miliony widzów, a Schuberth stał się niewątpliwie jego wizytówką.

Później wokalista i prezenter był jeszcze jurorem w show "Jak oni śpiewają", ale nie ukrywał, że to właśnie w "Śpiewających fortepianach" czuł się najbardziej swobodnie.

Widzowie kojarzyć go mogą również z filmów i seriali. Zagrał m.in. w takich produkcjach, jak: "Filip z konopii", "Smażalnia story", "Radio romans", czy "Klinika Pod Wyrwigroszem".

Ucieczka od show-biznesu i emerytura

W połowie pierwszej dekady XXI w. w 2005 r. Schuberth zdecydował o zakończeniu swojej telewizyjnej kariery. Postanowił przeprowadzić się na wieś i to właśnie tam znalazł swój raj na ziemi.

Postanowił otworzyć własny biznes i od kilkunastu lat prowadzi z żoną i córką gospodarstwo agroturystyczne na Kaszubach. Schuberth uznał to za doskonały pomysł również ze względu na wysokość emerytury, jaka przysługiwała mu po zakończeniu artystycznej kariery. Kilka lat temu żalił się, że stawka jest niemal głodowa. Schuberth otrzymywał wówczas jedynie 1200 zł...

Swojemu gospodarstwu poświęcił się więc bez reszty i niemal całkowicie zrezygnował z kontaktu z mediami.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy