Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3759
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Radio Romans": Co stało się z gwiazdami radia?

29 czerwca 1994 roku TVP2 wyemitowała pierwszy odcinek serialu „Radio Romans”. Losy dziennikarzy gdańskiej rozgłośni radiowej śledziły z zapartym tchem miliony widzów. Jak potoczyły się dzieje gwiazd radia? Wiele gwiazd wcielających się w postacie ambitnych dziennikarzy kontynuowało swoją karierę pojawiając się w świetnych produkcjach telewizyjnych jak i filmowych.


Dorota Kolak (Wanda Kreft)

Reklama

Po zakończeniu pracy na planie „Radia Romans” krakowską aktorkę mieliśmy okazję zobaczyć zarówno na deskach teatru, w filmie i w telewizji. Pojawiała się w produkcjach dramatycznych („Drugi brzeg”, „Lęk wysokości”), sensacyjnych („Vinci”) czy komediowych („Ile waży koń trojański”). Do seriali powróciła w 2001 roku przyjmując rolę Lucyny Pałuckiej w „Marzeniach do spełnienia”. Od tego czasu występowała gościnnie m.in.: w „Na dobre i na złe”, „Londyńczykach” czy „Głębokiej wodzie”. 

Możemy ją oglądać jako Annę Marczak w „Barwach szczęścia”. Za swoje osiągnięcia Dorota Kolak została odznaczona w 1996 roku Srebrnym Krzyżem Zasługi a w 2008 roku odebrała Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest również wykładowcą w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Prywatnie żona Igora Michalskiego.

Krzysztof Stelmaszyk (Andrzej Kreft)

Krzysztof Stelmaszyk od lat sprawnie łączy zobowiązania teatralne i filmowe. Od lat związany z teatrami warszawskimi (grał na deskach Teatru Współczesnego, Teatru Dramatycznego, Teatru Studio, Teatru Narodowego. W tym samym czasie nie pozwolił, aby zapomniała o nim widownia kinowa. Zagrał m.in.: w „Statystach”, „Fuksie”, „Testosteronie”.

W tym roku będziemy mogli go zobaczyć w kontynuacji filmu „Listy do M.”. Fani filmowego uniwersum Marvela mogą kojarzyć Tomasza z roli… Nicka Fury’ego. Stelmaszyk podkładał głos pod wiele ukochanych przez widzów postaci w filmach animowanych i fabularnych. W telewizji stale pojawiał się w serialach „Rodzina zastępcza”, „Złotopolscy” i „Samo życie”, gdzie przez cztery lata wcielał się w postać Pawła Dunina.

Małgorzata Foremniak (Dominika Wojciechowska)

Od zakończenia zdjęć na planie „Radia Romans” Małgorzata Foremniak na stałe zapisała się w historii polskiej telewizji. Serca widzów zdobyła jako Zosia Stankiewicz-Burska w „Na dobre i na złe”. Zagrała w filmach „Avalon”, „Świadek koronny”, „Stara baśń”, użyczyła również głosu w kilku animacjach („Pocahontas”) czy grach komputerowych („Heroes of Might and Magic V”).

Foremniak trzykrotnie została laureatką Telekamery w kategorii najlepsza aktorka, i raz - Złotej Telekamery. W 2005 roku wystąpiła w „Tańcu z gwiazdami”, gdzie tańczyła w parze z Rafałem Maserakiem. Wkrótce ich współpraca przestała być stricte zawodowa, a ich związek stał się pożywką dla prasy plotkarskiej. Aktorka jest obecnie ambasadorem dobrej woli UNICEF, podobnie jak Artur Żmijewski czy Natalia Kukulska.

Igor Michalski (Marek Zwoliński)

Igor Michalski całe swoje życie zawodowe związał z teatrem. Jako aktor spełniał się na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku (w latach 1982 – 2006), potem, jako dyrektor, przewodził Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i Kaliskimi Spotkaniami Teatralnymi (od 2008 roku). W międzyczasie wystąpił w paru rolach na srebrnym ekranie.

Warto przypomnieć „Drugi brzeg” Magdaleny Łazarkiewicz czy „Wróżby kumaka” Roberta Glińskiego. Michalskiego można również usłyszeć w oratoriach. Aktor współpracował z Piotrem Rubikiem przy „Tu Es Petrus” i „Psałterzu Wrześniowym”. W 2011 roku odebrał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Prywatnie mąż Doroty Kolak.

Mirosław Baka (Antoni Wereszczaka)

Mirosław Baka ma na swoim koncie mnóstwo ról: teatralnych, filmowych i telewizyjnych oraz nagród i odznaczeń (Pegaz, Srebrny Krzyż Zasługi). Widzowie pamiętają go z produkcji Władysława Pasikowskiego („Demony wojny wg Goi”), filmów „Chłopaki nie płaczą”, czy seriali sensacyjnych.

To on wcielał się w postać Igora Szajbińskiego w polsatowskiej „Fali zbrodni”, a w 2013 roku uwodził mecenas Przybysz w "Prawie Agaty".  Baka wykonuje również piosenką aktorską. Śpiewa utwory Wysockiego czy Jacka Kaczmarskiego.

Tomasz Bednarek (Stefan Chocholak)

Tomasz Bednarek jest widzom najlepiej znany z roli Jacka Boreckiego, którego od lat gra w serialu „Klan”. Jednak aktor spore sukcesy odniósł w teatrze, a także dał się poznać jako dobry prowadzący – jest m.in. gospodarzem programu „Projekt Kultura” na antenie Radia Plus.

Z kolei lista produkcji w których Bednarek użyczył głosu bohaterom zajęłaby kilka stron. Fani „Gwiezdnych wojen” z pewnością kojarzą go jako Anakina Skywalkera.

Beata Ścibakówna (Barbara Zwolińska)

Beata Ścibakówna ma na swoim koncie kilkanaście ról w ulubionych serialach widzów. Telewidzowie śledzili losy granych przez nią bohaterek w „Złotopolskich”, „Samym życiu”, „Na dobre i na złe” czy „Linii życia”.

Mimo ogromnej ilości pracy na planie Beata wystąpiła jeszcze w 3. edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Niedługo zobaczymy ją w nowej produkcji Polsatu – „Żony więźniów”.

Jan Jankowski (Piotr Dyląg)

Aktorowi naprawdę musiała spodobać się praca na planie seriali telewizyjnych! Widzowie mogli zobaczyć go w kilku produkcjach filmowych, jednak Jankowski od lat 90. najmocniej związał się z telewizją.

„Czułość i kłamstwa”, „Samo życie”, „Pensjonat pod Różą”, „Na Wspólnej”, to tylko niektóre z seriali, w których możemy go zobaczyć. A nawet nie wspomnieliśmy jeszcze o jego świetnej roli w „Pierwszej miłości”! 


swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Radio Romans

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje